Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa funkcja tej aplikacji randkowej ma walczyć z ghostingiem

Dzięki tej funkcji dowiecie się, czy ktoś po prostu zapomniał o odpowiedzi, czy nie chce już utrzymywać z wami kontaktu.
.get_the_title().

Termin „ghosting” odnosi się do doświadczenia, które zdarzyło się sporej liczbie aktywnie randkujących osób. Schemat zawsze wygląda podobnie: poznajesz nową osobę, umawiasz się na pierwszą, drugą, a może nawet i trzecią randkę, aż tu nagle… cisza.

Twój idealny partner znika, przestaje dzwonić, pisać, nie lajkuje twoich zdjęć na Instagramie i nie odpowiada na twoje zaczepki. Jakby zapadł się pod ziemię.

Aplikacja randkowa Badoo wprowadziła właśnie nową funkcję, która ma walczyć z tym nieprzyjemnym trendem. Twórcy Badoo mają świadomość tego, jak powszechnym i negatywnym zjawiskiem jest ghosting, więc postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

W jaki sposób? Rozwiązanie jest bardzo proste – aplikacja będzie przypominać jej użytkownikom o tym, aby odpowiadali na wiadomości, które dostali. Jeśli nie odpowiesz na wiadomość w ciągu trzech dni, Badoo wyśle ci odpowiednie powiadomienie.

To jednak nie wszystko – oprócz tego aplikacja wyświetli też potencjalne odpowiedzi, które możesz wysłać drugiej osobie.

Sugerowane teksty to całe spektrum odpowiedzi, od „Hej, przepraszam za spóźnioną odpowiedź. Kiedy możemy się spotkać?” po „Hej, myślę, że jesteś świetny, ale nie widzę nas razem”. Choć wydaje się, że to nie jest zbyt wielki krok, w rzeczywistości może on pomóc użytkownikom w bardziej świadomym i kulturalnym zakończeniu rozmowy. W końcu nikt nie lubi sytuacji, w której kontakt urywa się nagle i bez wyraźnej przyczyny.

SURPRISE