Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oderwij się od smartfona dzięki naklejce na oknie autobusu, która zjada głowy przechodniów

Projektanci stworzyli analogową grę, która sprawia, że pasażerowie komunikacji miejskiej, zamiast gapić się w ekran smartfona, patrzą na to, co dzieje się za oknem.
.get_the_title().

Wszędzie widzimy ludzi wpatrzonych w swoje smartfony. Nerwowe sięganie po te urządzenia, powodowane strachem przed przegapieniem czegokolwiek (ang. FOMO – fear of missing out), stało się znakiem naszych czasów.

Według danych aplikacji Locket średnio odblokowujemy swój telefon 110 razy na dobę, a rekordziści potrafią to robić nawet 900 razy!

Dlatego w środkach komunikacji miejskiej widać coraz mniej ludzi, którzy czytają książki lub patrzą na to, co dzieje się za oknem. Na łamach F5 pisaliśmy już o projekcie fotografa, który dokumentował to zjawisko. Teraz trafiliśmy na pomysłowy projekt, który ma mu przeciwdziałać.

Holenderskie studio Head Made stworzyło genialną w swojej prostocie, analogową grę, która pozwala choć na chwilę oderwać pasażerów komunikacji od ekranów. Na czym polega zabawa?

Siadając, podróżny zauważa instrukcję, która kieruje jego wzrok na potwora naklejonego na szybie.

Następnie wystarczy zasłonić oko, zacząć pożerać głowy przechodniów (im więcej głów, tym więcej punktów) i przy okazji zobaczyć co dzieje się za oknem. Zresztą najlepiej zobaczcie sami.

GVBeestje from Daniel Disselkoen on Vimeo.

SURPRISE