Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

‘On jest zbyt przystojny, żeby iść do więzienia’, twierdzą użytkownicy TikToka

Fragment rozprawy Camerona Herrina, na którym reaguje on na swój wyrok, stał się niedawno viralem na TikToku.
.get_the_title().

W kwietniu 21-letni Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia po tym, jak przyznał się do zabójstwa Jessiki Raubenolt i jej niemal dwuletniego dziecka. Śmiertelnie potrącił je samochodem, Fordem Mustangiem, podczas nielegalnych wyścigów ulicznych.

Prosta sprawa, jakich wiele? Niekoniecznie, o Cameronie i jego sytuacji stało się głośno, bo… Cameron jest po prostu bardzo przystojny.

Nagrania z procesu obiegły internet, a jego minę po odczytaniu wyroku zobaczył chyba cały TikTok.

@baderrasker00

#cameronherrin #fyp #foryou #foryoupage #sentenced #accident #cameron #chance

♬ Into Your Arms (feat. Ava Max) – Witt Lowry

Niedługo później w mediach społecznościowych rozpoczęła się pod szyldem ‘Justice for Cameron’ – niezwiązana jednak z możliwymi nieprawidłowościami procesu, lecz z wyglądem zabójcy.

Cameron jest po prostu ‘zbyt ładny’, aby iść do więzienia.

Żądamy sprawiedliwości dla Camerona, bo został źle potraktowany i jego sprawa musi być ponownie rozpatrzona – możemy przeczytać na Twitterze. – Wszyscy kontynuujemy nasze życie i kontynuujemy nasze sprawy, poza tym chłopcem przez 24 lata. Co będzie miał poza wspomnieniami z dzieciństwa i wspomnienia z wypadku? Żadnej pracy, żadnej żony, żadnych dzieci, proszę o sprawiedliwość, proszę tylko o sprawiedliwość dla Camerona Hearn (sic). W wypowiedziach raczej nie uświadczymy konkretnych argumentów, raczej ogólniki o tym, że sama instytucja więzienia jest czymś bardzo przykrym. Stąd, biorąc pod uwagę popularność filmików, które zwracają uwagę na wygląd chłopaka, należy uznać, że chodzi jedynie o jego aparycję.

Nie powinniśmy się jednak spodziewać zmiany wyroku, Cameron dostał wyrok 6 lat krótszy niż najwyższy możliwy, a jego proces był zgodny z prawem i sprawiedliwy – nie ma więc mowy o nieprawidłowościach czy nadużyciu władzy. Jego wygląd zapewne nie zostanie dopuszczony jako nowy dowód w sprawie.

@hannahkosh

#cameronherrin

♬ original sound – Hannah

Zdjęcie główne: ABC News
Tekst: Miron Kądziela

SURPRISE