‘On jest zbyt przystojny, żeby iść do więzienia’, twierdzą użytkownicy TikToka

Fragment rozprawy Camerona Herrina, na którym reaguje on na swój wyrok, stał się niedawno viralem na TikToku.
.get_the_title().

W kwietniu 21-letni Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia po tym, jak przyznał się do zabójstwa Jessiki Raubenolt i jej niemal dwuletniego dziecka. Śmiertelnie potrącił je samochodem, Fordem Mustangiem, podczas nielegalnych wyścigów ulicznych.

Prosta sprawa, jakich wiele? Niekoniecznie, o Cameronie i jego sytuacji stało się głośno, bo… Cameron jest po prostu bardzo przystojny.

Nagrania z procesu obiegły internet, a jego minę po odczytaniu wyroku zobaczył chyba cały TikTok.

@baderrasker00

#cameronherrin #fyp #foryou #foryoupage #sentenced #accident #cameron #chance

♬ Into Your Arms (feat. Ava Max) – Witt Lowry

Niedługo później w mediach społecznościowych rozpoczęła się pod szyldem ‘Justice for Cameron’ – niezwiązana jednak z możliwymi nieprawidłowościami procesu, lecz z wyglądem zabójcy.

Cameron jest po prostu ‘zbyt ładny’, aby iść do więzienia.

Żądamy sprawiedliwości dla Camerona, bo został źle potraktowany i jego sprawa musi być ponownie rozpatrzona – możemy przeczytać na Twitterze. – Wszyscy kontynuujemy nasze życie i kontynuujemy nasze sprawy, poza tym chłopcem przez 24 lata. Co będzie miał poza wspomnieniami z dzieciństwa i wspomnienia z wypadku? Żadnej pracy, żadnej żony, żadnych dzieci, proszę o sprawiedliwość, proszę tylko o sprawiedliwość dla Camerona Hearn (sic). W wypowiedziach raczej nie uświadczymy konkretnych argumentów, raczej ogólniki o tym, że sama instytucja więzienia jest czymś bardzo przykrym. Stąd, biorąc pod uwagę popularność filmików, które zwracają uwagę na wygląd chłopaka, należy uznać, że chodzi jedynie o jego aparycję.

Nie powinniśmy się jednak spodziewać zmiany wyroku, Cameron dostał wyrok 6 lat krótszy niż najwyższy możliwy, a jego proces był zgodny z prawem i sprawiedliwy – nie ma więc mowy o nieprawidłowościach czy nadużyciu władzy. Jego wygląd zapewne nie zostanie dopuszczony jako nowy dowód w sprawie.

@hannahkosh

#cameronherrin

♬ original sound – Hannah

Zdjęcie główne: ABC News
Tekst: Miron Kądziela

SURPRISE