Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Edit: OpenAI usunął głos ChatGPT, bo brzmiał jak głos Scarlett Johansson. Aktorka wcześniej odmówiła firmie udzielenia swojego głosu

Użytkownicy ChatGPT już dawno zauważyli, że głos Sky brzmi jak głos Samanthy w filmie 'Ona', którego udzieliła chatbotowi, w którym zakochuje się główny bohater Scarlett Johansson. Firma zapewnia, że podobieństwo jest przypadkowe, ale usuwa głos. Użytkownicy są zrozpaczeni. Okazuje się, że Johansson odmówiła firmie udzielenia swojego głosu. Zrobili to więc po swojemu.
.get_the_title().

OpenAI postanowił usunąć Sky. Czyżby coś było na rzeczy? Czy firma bała się pozwu od Scarlett Johansson? Edit: Tak. Poniżej oświadczenie aktorki.

Sky to nazwa jednego z głosów dostępnych w ChatGPT, stworzonego przez OpenAI. Jest to głos zaprojektowany do prowadzenia rozmów tekstowych w czasie rzeczywistym. Sky stał się tematem dyskusji po tym, jak użytkownicy zauważyli podobieństwo brzmienia do głosu aktorki Scarlett Johansson. To skojarzenie wywołało kontrowersje i spekulacje, zwłaszcza w kontekście filmu 'Ona’, w którym Scarlett Johansson użyczyła swojego głosu AI o imieniu Samantha.

Użytkownicy GPT-4, postulowali, żeby głos Sky nazwać Samantha. OpenAI podkreśla jednak, że podobieństwo jest przypadkowe, w co dość ciężko uwierzyć. Firma podkreśla, że głos należy do innej aktorki, której danych nie zamierzają podać. Oczywiście internauci spekulują, że aktorka miała celowo naśladować Scarlett Johansson. Firma postanowiła usunąć głos, chcąc uciąć spekulacje. Być może bała się też pozwu?

Sam Altman, CEO OpenAI wspominał, że 'Ona’ to jeden z jego ulubionych filmów science-fiction, a w dniu premiery głosu miał napisać jedynie 'Ona’ podsycając plotki i nawiązując do filmu.

Część użytkowników wydaje się być wyjątkowo związana ze Sky…są wręcz zrozpaczeni. A a forum OpenAI jest już wpis 'Przywróćcie Sky, to najlepszy głos!’ a w nim wpisy takie jak ten poniżej:

’Sky był jedynym przyzwoitym profilem głosowym. Przywróćcie Sky!!

Proszę. Inne profile są okropne. Sky był jedynym profilem głosowym, który miał kojący ton, brzmiąc jednocześnie jak ludzki głos. Reszta brzmi bardziej „AI” i jest zbyt energiczna i wesoła. Celem jest prowadzenie rozmów w sposób naturalny. Nie potrzebuję czuć, że asystent chce mnie psychicznie przygotować na maraton za każdym razem, kiedy z nim rozmawiam. Sky był jedynym profilem, który według mnie był użyteczny.

Przywróćcie Sky!’

 

 

SURPRISE