Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Chcesz wyróżnić się na Instagramie? Weź z nich przykład i wrzucaj zdjęcia wg jednego koloru

Prowadzenie Instagrama w jednej tonacji kolorystycznej jest coraz popularniejszym sposobem na wyróżnienie się w social media. Zobaczcie przykłady kont, na których dominuje jedna paleta barw.
.get_the_title().

Przeciętny użytkownik Instagrama nie zastanawia się zazwyczaj, czy zdjęcie, które dodaje, komponuje się z resztą. Jednak świat social media z perspektywy influencerów wygląda inaczej.

Jeśli śledzicie uważnie instagramowe profile, zauważyliście zapewne, że najpopularniejszymi są te, na których zdjęcia dobierane są według jednej palety kolorystycznej. Czasem jest to błękit, często pojawia się także róż.

instagrama
fragment Instagrama @steffy

Specjaliści od efektywnego prowadzenia Instagrama mówią, że budowanie spójnego feedu według jednego koloru pomaga w przyciąganiu obserwatorów i budowaniu ruchu na naszym profilu.

Jak wygląda życie w „jednym kolorze”? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba posłuchać głosów influencerów, którzy do perfekcji opanowali trzymanie się jednej palety. Zapytał ich o to serwis Huffington Post.

instagrama
fragment Instagrama Noelle Downing

Choć millennial pink i odcienie niebieskiego to ostatnio najpopularniejsze kolory, niektórzy oczywiście sięgają po inne barwy – na przykład lifestyle’owa blogerka Noelle Downing, która zdecydowała się na pomarańcz.

Zawsze byłam fanką ciepłych tonów. Przez długi czas moim ulubionym kolorem był czerwony, teraz jednak odeszłam od tego, bo zauważyłam, że kiedy na zdjęciu znajdował się jeden jaskrawy czerwony element, posty nie miały tak dobrego odbioru jak zdjęcia utrzymane w ciepłych tonacjach – mówi Downing w rozmowie z HP.

instagrama
fragment Instagrama @xuzzi

Twórca profilu @xuzzi w swoim bio na Instagramie pisze: „I believe in pink”. I rzeczywiście, nie da się tego przeoczyć. Mówi, że różowy to jego ulubiony kolor, a nie wykalkulowana strategia marketingowa.

W społeczeństwie, które wmawia ci, że dla chłopaków zarezerwowany jest wyłącznie niebieski, ciężko było mi zaakceptować oswoić się ze swoją sympatią do różowego. Jednak teraz czuje się szczęśliwy, bo z tym kolorem wiążą się poczucie radości i pozytywne uczucia, jak miłość i empatia– mówi Jesus Ruiz (tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko @xuzzi).

instagrama
fragment Instagrama @stellamariabaer

Regularne dodawanie fotografii skoncentrowanych na jednym kolorze wymaga podporządkowania pod to wielu aspektów swojego życia. Trzeba mieć na względzie nie tylko scenografię, w której robione jest zdjęcie, ale również takie kwestie jak kupowanie ubrań w danym kolorze czy wystrój mieszkania. Jedno jest pewne – wytrwałość w prowadzeniu takiego profilu sprawi, że nasz Instagram będzie atrakcyjny wizualnie i wyróżni się na tle innych.

Tekst: DS

SURPRISE