Para homoseksualnych pingwinów adoptowała jajo

Najpierw pingwiny dostały sztuczne jajo. Szybko okazało się, że świetnie wywiązują się z rodzicielskich obowiązków.
.get_the_title().

Magic i Sphen to samce pingwinów białobrewych mieszkające w akwarium w australijskim Sydney. Pracownicy ogrodu zoologicznego zauważyli, że tuż przed rozpoczęciem sezonu lęgowego zwierzęta te zbliżyły się do siebie i zaczęły budować wspólne gniazdo.

Nie zdziwiło to specjalnie pracowników zoo, ponieważ pingwiny białobrewe mają to do siebie, że obowiązkami rodzicielskimi dzielą się po równo.

Nie ma dużej różnicy pomiędzy relacją samicy i samca a pary takiej samej płci – mówi pracująca w akwarium w Sydney Tish Hannah.

Pracownicy akwarium postanowili więc podarować parze pingwinów sztuczne jajo, aby zobaczyć, jak zareagują. Okazało się, że zwierzęta dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków, wykazują się instynktem ojcowskim i wysiadują jajko. – Od razu wiedzieli dokładnie, co to jest i zaczęli je inkubować – mówi Tish Hannah.

Personel postanowił więc zamienić sztuczne jajo na prawdziwe.

To nie pierwszy przypadek takiego zachowania w świecie pingwinów. Roy i Silo, samce z nowojorskiego Central Park Zoo, najpierw zaopiekowali się jajem, a potem wychowali potomka – samicę Tango. Na podstawie ich historii powstała nawet książka dla dzieci. Podobna sytuacja miała też miejsce w ogrodzie zoologicznym w Bremerhaven w północnych Niemczech w 2009 roku.

SURPRISE