Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwsze video z 10 mld wyświetleń na YouTubie

Rekord należy do 'Baby Shark Dance'. Ten rekinek wielu rodzicom solidnie już zalazł za skórę.
.get_the_title().

Po raz pierwszy opublikowanemu na YouTubie filmikowi udało się przebić barierę 10 miliardów wyświetleń. Ten rekord należy do piosenki, która z pewnością znakomicie znana jest wszystkim rodzicom.

’Baby Shark Dance’, wyprodukowane przez pochodzącą z Korei Południowej firmę edukacyjną Pinkfong, pojawiło się na YouTubie w 2016 roku.

Od początku cieszyło się szaloną popularnością – i to pewnie nie tylko wśród najmłodszych. Już w 2020 roku stało się najczęściej wyświetlanym filmikiem na YouTubie. Z 7,04 mld wyświetleń przebiło nawet 'Despacito’. Przebój Luisa Fonsiego zresztą do dziś zajmuje drugie miejsce wśród najpopularniejszych materiałów na stronie.

Zaskakuje was, że pierwsze miejsce i ten wyjątkowy rekord przypadły akurat piosence dla dzieci? Nie powinno.

Okazuje się, że YouTube dla najmłodszych to bardzo poważna sprawa – aż 6 spośród 10 najczęściej wyświetlanych filmików na platformie to właśnie produkcje skierowane do dzieci.

Jeśli natomiast chodzi o 'Baby Shark’, to na jednym utworze nie koniec – już jakiś czas temu pojawiły się tokeny NFT z rekinkami, a w planach jest także pełnometrażowa animacja, którą ma wyprodukować Nickelodeon.

Tekst: NS

SURPRISE