Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

„Pogłoski o mojej śmierci były mocno przesadzone”. Walkman wraca w odświeżonej formie

Połączenie kultowego urządzenia z nowoczesnymi rozwiązaniami zdaje się być kluczem do serc sentymentalnych maniaków technologii.
.get_the_title().

Walkmany zadebiutowały na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Urządzenia szybko wzbudziły ogromne zainteresowanie. W ówczesnej Polsce zasiliły długą listę rzeczy, o których większość ludzi mogła tylko pomarzyć. Żywot przenośnych odtwarzaczy kaset był bardzo intensywny, ale też stosunkowo krótki. Po kilku latach pojawiły się nowocześniejsze rozwiązania, które stopniowo przejmowały kontrolę nad rynkiem. Wprawdzie walkmany odeszły do lamusa, ale ich widok wciąż wywołuje nostalgię u użytkowników. W związku z tym firma NINM Lab postanowiła przystosować urządzenia do współczesnych standardów.

It’s OK / Zdjęcie: NINM Lab

W ten sposób powstał It’s OK, czyli przenośny odtwarzacz kaset magnetofonowych wyposażony w Bluetooth 5.0.

Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z bezprzewodowych słuchawek. Z projektów wynika też, że urządzenie będzie również dysponować złączem minijack. Z kolei dopływ energii zapewnią dwie baterie AA. Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne. Dodatkowo w zestawie znajdzie się pusta kaseta, na której zmieści się 60 minut własnych nagrań.

It’s OK / Zdjęcie: NINM Lab

Wierzysz w ten projekt? Wciąż możesz wesprzeć twórców za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Założony cel został już dawno przekroczony, więc walkman powinien ujrzeć światło dzienne. Do tej pory twórcy zgromadzili około 60 tysięcy dolarów.

It’s OK / Zdjęcie: NINM Lab
It’s OK / Zdjęcie: NINM Lab

Źródło: Kickstarter

Autor: JN

SURPRISE