Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polska Policja na czas kwarantanny oficjalnie wstrzymuje akcję policjant-złodziej

Mamy złą wiadomość dla wszystkich planujących popełnić jakieś przestępstwa – jak donosi na Facebooku polska Policja, z powodu pandemii COVID-19 wszystkie niegodziwe i haniebne działania zostają wstrzymane do odwołania.
.get_the_title().

Polscy lekarze i pielęgniarki robią co mogą, aby opiekować się zarażonymi koronawirusem i jednocześnie przyjmować kolejnych pacjentów. Ich dyżury trwają znacznie dłużej niż zwykle, dlatego każda ofiarowana im teraz pomoc jest na wagę złota. Nie próżnują też oddziały rodzimej policji, które muszą opiekować się zarówno porządkiem w okolicy, jak i doglądać osoby objęte kwarantanną po tym, jak wróciły do kraju z zagranicy. Każdą z nich funkcjonariusze muszą skontrolować przynajmniej raz dziennie, dlatego czas, jaki mogą przeznaczyć na łapanie przestępców, nieco się skrócił. W związku z tym policja postanowiła zwrócić się do złoczyńców z oficjalnym apelem o pomoc w tych trudnych dla kraju, jak i służb bezpieczeństwa czasie.

Na oficjalnym profilu polskiej Policji na Facebooku został opublikowany post, w którym grzecznie i po dobroci służby proszą przestępców o „zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych”.

Jak wynika z apelu, wstrzymanie działalności przestępczej będzie trwać aż do odwołania. Mamy też nadzieję, że lajki, które zdobył post, nie pochodzą wyłącznie od złoczyńców, deklarujących w ten sposób pozytywne odniesienie się do apelu i akceptację warunków policji.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.facebook.com/PolicjaPL/

SURPRISE