Polski McDonald’s dołącza książki do zestawów dla dzieci

Autorka „Jak wytresować smoka” napisała cykl opowiadań specjalnie na zamówienie McDonald's.
.get_the_title().

Niedawno donosiliśmy wam o tym, że w Happy Mealach w australijskich i nowozelandzkich McDonaldach pojawiły się książki. Podobna akcja wraz z początkiem lutego wystartowała także w polskich restauracjach McDonald’s. W Happy Mealach – zamiast zwyczajowej zabawki – znajdują się teraz książki. Najmłodsi będą mogli zgromadzić aż 12 opowiadań Cressidy Cowell, autorki powieści „Jak wytresować smoka”.

Cykl „Przygody bliźniąt Drzewodomskich” opowiada o przygodach rodzeństwa, które wraz z rodzicami przeniosło się do epoki dinozaurów.

Dlatego też książki obfitują w fakty i ciekawostki na temat tych prehistorycznych zwierząt.

Seria o przygodach bliźniaków została napisana specjalnie dla McDonald’s, a więc tylko tam można dostać te opowiadania. Kolejne tomy będą się pojawiać co 8 tygodni.

Skala przedsięwzięcia jest niezwykle duża – „Przygody bliźniąt Drzewodomskich” znajdą się bowiem w Happy Mealach na całym świecie.

Książki przetłumaczone na aż 40 języków trafią na ponad 80 rynków. To nie jedyne działania, które McDOnalds podjął ostatnio z myślą o najmłodszych. W ramach strategii Scale For Good w ostatnim czasie zmodyfikowany został skład zestawu Happy Meal w celu podniesienia jego wartości odżywczej przy jednoczesnym obniżeniu kaloryczności całkowitej oraz eliminacji sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Tekst: NS

SURPRISE