Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polski McDonald’s dołącza książki do zestawów dla dzieci

Autorka „Jak wytresować smoka” napisała cykl opowiadań specjalnie na zamówienie McDonald's.
.get_the_title().

Niedawno donosiliśmy wam o tym, że w Happy Mealach w australijskich i nowozelandzkich McDonaldach pojawiły się książki. Podobna akcja wraz z początkiem lutego wystartowała także w polskich restauracjach McDonald’s. W Happy Mealach – zamiast zwyczajowej zabawki – znajdują się teraz książki. Najmłodsi będą mogli zgromadzić aż 12 opowiadań Cressidy Cowell, autorki powieści „Jak wytresować smoka”.

Cykl „Przygody bliźniąt Drzewodomskich” opowiada o przygodach rodzeństwa, które wraz z rodzicami przeniosło się do epoki dinozaurów.

Dlatego też książki obfitują w fakty i ciekawostki na temat tych prehistorycznych zwierząt.

Seria o przygodach bliźniaków została napisana specjalnie dla McDonald’s, a więc tylko tam można dostać te opowiadania. Kolejne tomy będą się pojawiać co 8 tygodni.

Skala przedsięwzięcia jest niezwykle duża – „Przygody bliźniąt Drzewodomskich” znajdą się bowiem w Happy Mealach na całym świecie.

Książki przetłumaczone na aż 40 języków trafią na ponad 80 rynków. To nie jedyne działania, które McDOnalds podjął ostatnio z myślą o najmłodszych. W ramach strategii Scale For Good w ostatnim czasie zmodyfikowany został skład zestawu Happy Meal w celu podniesienia jego wartości odżywczej przy jednoczesnym obniżeniu kaloryczności całkowitej oraz eliminacji sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Tekst: NS

SURPRISE