Advertisement
Advertisement

Powstał pierwszy na świecie hotel dla roślin, który zaopiekuje się nimi podczas nieobecności właścicieli

Bezpłatny, pięciogwiazdkowy i all inclusive. Patch Plant Hotel został otwarty w Londynie i chętnie zatroszczy się o każdą drogocenną roślinkę podczas wakacyjnych wyjazdów jej właścicieli. Na zielonych przyjaciół do 5 września czeka aż sto pokoi.
.get_the_title().

Hotel został stworzony przez internetowy sklep roślinny Patch i zlokalizowany jest w londyńskiej dzielnicy Battersea. Aby zarezerwować jeden z pokoi, trzeba odwiedzić stronę sklepu, wprowadzić liczbę roślin, które chcemy zameldować, a także datę ich przyjazdu i wyjazdu. Po potwierdzeniu rezerwacji można przywieźć towarzysza na miejsce, gdzie zajmą się nim wyszkoleni botanicy.

Podlewanie, jak i zabiegi pielęgnacyjne oraz nawilżające są całkowicie darmowe.

Z pracownikami można także podzielić się specyficznymi potrzebami swoich roślin.

patchplants.com

Hotel jest idealnym schronieniem dla waszych ukochanych roślin. Możecie być pewni, że pozostaną one w doborowym towarzystwie i pod czułą opieką, na jaką zasługują – zapewnia managerka hotelu, Rose Grower. – Tak wielu z nas prosiło znajomych lub członków rodziny o opiekę nad ich roślinami w czasie wyjazdu, by po powrocie przeżyć czasem niemałe rozczarowanie. Hotel uratuje nie tylko wasze rośliny, ale i relacje z najbliższymi.

pinterest

Z badań prowadzonych przez Patch wynika, że aż 67 proc. londyńczyków kupiło w ubiegłym roku roślinę.

Sprzedaż sklepu wyniosła wtedy 130 tys. sztuk. Ich prognozy na 2019 rok sięgają nawet 300 tys. – Chcieliśmy otworzyć hotel, aby pomóc rosnącej liczbie „rodziców roślin” – powiedziała dyrektorka Patch, Freddie Blackett.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Pinterest.com

Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook