Prawdziwe zdjęcia ukazujące skrajności miejskich dystopii

Te kadry wyglądają niczym wyjęte z postapokaliptycznych filmów. Niestety – taka jest rzeczywistość.
.get_the_title().

Mniej więcej połowa ludzkości żyje aktualnie w miastach, a według szacunków demografów do 2050 roku liczba osób zamieszkujących duże aglomeracje będzie kształtowała się już na poziomie 2/3 globalnej populacji.

Ingerencja w środowisko, by pozyskiwać kolejne przestrzenie do zasiedlenia ma niezwykle negatywny wpływ zarówno na naturę, jak i na warunki mieszkaniowe, zwłaszcza osób najbiedniejszych.

W efekcie niektóre miejscówki w ogromnych metropoliach coraz bardziej przypominają surrealistyczną scenografię z jakiegoś filmu grozy, a nie realne lokale codziennego użytku, w których ludzie spędzają życie. Jeśli dodać do tego ogromną skalę zanieczyszczeń, spalin, toksyn, pyłów w powietrzu, ogrom śmieci czy wycinkę drzew na rzecz pogłębiającej się betonozy, docieramy już powoli do dystopijnego i przygnębiającego obrazu świata. Zdjęcia tego typu apokaliptycznych i pokazujących co jest nie tak z naszą rzeczywistością miejsc doczekały się hashtagu Urban Hell na Reddicie. Tam znajdziecie ich wiele, a poniżej wybraliśmy dla was te, które wywarły największe wrażenie na nas.

Chongqing
Chongqing
Hongkong
Hongkong
Hyderabad (Indie)
Kair
Manila
Mumbaj
Petare (Wenezuela)
Rzeka Yamuna (Indie)
Zhuzhou (Chiny)
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Tekst: WM
Zdjęcia: Bored Panda

SURPRISE