Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Prezent dla dziecka na Święta? Nie musi być plastikowy i świecący!

Slow toys, wykonane z poszanowaniem środowiska, retro zabawki, które odciągną dzieci od ekranów komputerów, drewniane, kauczukowe, rozwojowe. Przedstawiamy zestawienie świątecznych prezentów, które ucieszą dzieci i dorosłych.
.get_the_title().

Dzieciaki nie mają teraz łatwo. Jak nie zdalna szkoła, to zdalni koledzy i koleżanki, często zdalni rodzice, którzy nie mają czasu na nic. Łatwo wtedy sięgnąć po rozwiązanie proste i łatwe, czyli wszelkie ekrany…Mamy dla was garść pomysłów na prezenty, które podniosą morale w domu i nie zrujnują domowego budżetu. Mądre, eko i bez elektroniki, bo tej pewnie już za wiele.

Ruch slow, dbałość o środowisko i coraz silniejszy trend minimalizowania ilości otaczających nas przedmiotów sprawiają, że znacznie rozsądniej podchodzimy do kwestii zakupów i nie podążamy na siłę za bieżącymi trendami. Dbajmy o środowisko, kupujmy mądrze – dotyczy to również prezentów. Taki jest Prezentownik F5. Tu znajdziecie świetny przewodnik po prezentach dla dzieciaków. W duchu slow, retro, zasad Montessori.

Zabawki nie muszą świecić, migać, dzwonić, nie muszą mieć pięknych kampanii w telewizji, żeby ucieszyć dziecko.

Kikadu, czyli slow toys dla maluszków (wiek od 0) 

Zaczynamy od maluszków. Tutaj wybór był prosty. Kikadu to niemiecka marka zabawek i akcesoriów w duchu slow, powstające w duchu rozwoju zrównoważonego. Zabawki powstają z bawełny organicznej, naturalnej gumy oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Produkowane z poszanowaniem praw pracowników w Indiach i na Sri Lance.

Każdy etap produkcji jest ściśle kontrolowany – od upraw bawełny organicznej, do transportu i pakowania, produkty posiadają Certyfikat  (GOTS), certyfikat OCS 100 ORGANIC 100 CONTENT STANDARD  i do tego są tak urocze, że zostaną z wami na długo.

W ofercie znajdziemy gryzaki dla maluchów, cena: 65 zł, przytulanki, cena: 89 zł, pozytywkę jelonek, cena: 159 zł , zawieszkę do wózka panda, cena: 139 zł, zawieszkę do smoczka, cena: 69 zł.

Polecamy też śliczny termofor z pestkami winogron panda, cena 119 zł, który można podkradać dziecku, oraz retro wańki-wstańki w wydaniu pluszowym. Uzupełnieniem są urocze poduszki króliczki, cena: 129 zł i muślinowa pościel,cena: 299 zł.

Marka Kikadu wierzy, że obowiązkiem dorosłych jest zapewnienie dziecku nie tylko szczęśliwego „tu i teraz”, ale przede wszystkim, zapewnienie mu szans na dorosłe życie w bezpiecznym, czystym środowisku. Ogromny nacisk kładzie na to, by ekonomia nie przysłoniła idei, a chęć ofiarowania dzieciom cudownej zabawki, nie odciskała negatywnego piętna na środowisku.

Seria jelonków to gryzaki, pozytywki, zawieszki do wózków i do smoczka, termofory, przytulanki, ale też retro wańki-wstańki w wydaniu pluszowym.

2. Rexa London, czyli zabawki w duchu retro (dla średniaków, 3+)

Pamiętacie jeszcze grę w pchełki lub domino?

Wybraliśmy fantastyczne retro zabawki dla dzieci, które kosztują mniej niż 50 zł, a będą cieszyć długo, angażować i pobudzać wyobraźnię.

Idealne na prezent pod choinkę, nie muszą kosztować fortuny! Sprawdźcie koniecznie nasze zestawienie. Jest taka firma, dzięki której zabawki retro zyskują całkiem nowoczesną formę. Rex London została założona w 1981 roku i oferuje wyjątkowe zabawki, prezenty, pamiątki inspirowane stylem retro i designem skandynawskim. Zabawki dla małych odkrywców lub samozwańczych naukowców są pięknie zaprojektowane i do tego nie kosztują fortuny.

My wybraliśmy dla was absolutne klasyki, które będą służyły latami! Domino i bierki, cena: 19 zł, samochodzik do ciągnięcia, cena: 49 zł, bumerang, cena: 35 zł.

Gra memory bingo, cena: 45 zł, gra zręcznościowa, cena: 45 zł.

Poduszka lew do uszycia, cena: 45 zł, torba do szycia, cena: 39 zł.

Rex London to nie tylko zabawki retro, to także całkiem sprytne zestawy naukowe dla najmłodszych. Twoje dziecko lub siostrzeniec kocha dinozaury, kosmos i eksperymenty? Polecamy zestaw kreatywny wulkan, cena: 69 zł, dinozaur do składania, cena: 15 zł.

Wobbel, czyli deski do balansowania (bez ograniczeń wiekowych)

Dzieci spędzają teraz więcej czasu w domach i z pewnością brakuje im pozamykanych jeszcze placów zabaw. Świetną inwestycją są więc deski do balansowania marki Wobbel. To spory wydatek, bo ceny deski zaczynają się od 439 zł. Deska do balansowania służy do huśtania, kołysania i trenowania równowagi. Deska będzie przez długie lata służyła dziecku na wiele sposobów – także jako zjeżdżalnia dla autek, tor do toczenia piłeczek, stolik, podest, element aranżacji przestrzeni podczas zabawy. Huśtanie, bujanie i balansowanie uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, jest impulsem dla tworzenia połączeń pomiędzy neuronami, daje świadomość własnego ciała i kontrolę nad nim, a także pozytywnie wpływa na rozwój układu przedsionkowego (zmysł równowagi, koordynacja ruchowa), dzięki któremu twoje dziecko nauczy się chodzić po linie, jeździć na rowerze. Pomaga dzieciom z obniżonym napięciem mięśniowym, przyspiesza rozwój motoryczny dziecka, ćwiczy koncentrację, a przede wszystkim zabija nudę!

Deska Wobbel to strzał w dziesiątkę: uspokaja, wycisza emocje, daje poczucie bezpieczeństwa, jest impulsem dla tworzenia połączeń pomiędzy neuronami, a tym samym do rozwoju mózgu.

Jej niepozorny i elegancki wygląd, skrzętnie skrywa niesłychanie rozbudowane możliwości wykorzystania. Deska będzie przez długie lata służyła dziecku na wiele, nie zawsze oczywistych, sposobów (bujanie i balansowanie, a także zjeżdżalnia dla autek, tor do toczenia piłeczek, stolik, podest, element aranżacji przestrzeni podczas zabawy), zachęcają także opiekunów do aktywności.

Deska Wobbel, cena: od 439 zł 

Zabawki Grimms, czyli Montessori w Twoim domu (wiek: 3+)

Zabawki Grimms mają w sobie tyle samo magii, co tęcza na niebie. Niby nic, a dziecięca wyobraźnia ożywa. Drewniane klocki, układanki, puzzle można wplatać na wiele sposobów w kolejne scenariusze zabaw jako element fantastycznych konstrukcji – mogą stać się mostami, jaskiniami, trasami dla aut. Zabawki pozwalają na ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji oko-ręka. Dzieci chętnie manipulują przyjemnymi, wręcz aksamitnymi w dotyku elementami, układając je, przekładając, turlając.

Drewniane zabawki Grimm’s udowadniają, że mniej znaczy więcej. Powstały z myślą o rozwoju w duchu Montessori, wspierają motorykę dzieci, zachęcają do używania wyobraźni. Do tego są piękne, wykonane z drewna i aż chce się ich dotykać. Grimm’s powstają od 1978, a zaufali im pedagodzy, rodzice i dzieci na całym świecie. To prostota, piękno, uniwersalność oraz najwyższa jakość.

Projektanci, czerpiąc inspirację z pedagogiki Montessori i steinerowskiej, kształtują drewno tak, by towarzyszyło dziecku w rozwoju.

Te zabawki nie narzucają nic dziecku, zostawiają przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami. Jesteśmy na tak!

Wybraliśmy układankę „Pogoda”, cena: 169 zł, tablicę do układanek Grimms, cena: 79,90 zł, układankę magnetyczną, cena 185 zł oraz urocze autka, cena 59 zł i klasyk, czyli układankę wieżę, cena: 62 zł.

Zdjęcia: informacje prasowe

SURPRISE