Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Primal Astrology — czym jest pierwotna astrologia i kim jest człowiek, który stworzył jej horoskop?

Każdy z nas posiada swój znak zodiaku, z którym mniej lub bardziej się identyfikuje i jest z nim zaznajomiony. Mało kto jednak wie, że oprócz znanych nam 12 znaków istnieją także ich pierwotne wersje, które w 2012 roku opracował jeden człowiek. Simon Poindexter po trzech latach zbierania informacji i analizowania nauki oraz sztuki nadał nowe znaczenie pierwotnej astrologii.
.get_the_title().

Astrologię można kochać lub nienawidzić, lecz nie da się przed nią uciec. Jest to pewnego rodzaju odnoga wróżbiarstwa, która narzuca nam porządek i zasady, pomagając zrozumieć chaos istnienia, kategoryzując złożoność ludzkiej natury, aby również przyporządkować nas do ruchów ciał niebieskich. Wiele osób podważa naukową naturę astrologii, jednakże jej realne oddziaływanie na podświadomość człowieka jest przy tym niezaprzeczalne.

Czym więc jest pierwotna odsłona znanej nam dotychczas astrologii? To nic innego niż dokładniejsza, rozbudowana i poparta naukowym researchem wersja astrologii i zbiór wielu unikatowych znaków zodiaków, które równie trafnie opisują ludzką naturę.

Autorem primalastrology.com jest Simon Poindexter, 45-letni mieszkaniec Portland, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się typową zodiakarą. Mężczyzna przez lata był nauczycielem i informatykiem, i dopiero po ukończeniu studiów podyplomowych wpadł na pomysł stworzenia wyjątkowej witryny internetowej.

Próbowałem wymyślić projekt strony internetowej do zrobienia. Zawsze interesowałem się astrologią, ale nie wyglądało na to, żeby był to dobry ruch do wykonania w karierze zawodowej. Pewnego dnia wpadłem na pomysł — skoro istnieje Horoskop Wschodni i Horoskop Zachodni i nie są ze sobą sprzeczne, dlaczego więc po prostu ich nie połączyć? — mówi Simon w wywiadzie dla VICE.

Strona internetowa pozornie wygląda na projekt pochodzący prosto z końca lat 90., która nie zachęca do zagłębiania się w nią. Jej głównym celem jest odnalezienie dla każdej osoby unikatowego znaku zodiaku, który odszukuje się, wybierając rok urodzenia oraz 20-30-dniowy przedział, w którym się urodziliśmy. Pod każdym przyporządkowanym znakiem znajduje się jego szczegółowy opis, kompatybilność w miłości i przyjaźni oraz możliwe ścieżki kariery i cele życiowe. Każdy znak, według autora jest naszym wewnętrznym zwierzęciem.

Pierwotna astrologia bazuje na połączeniu horoskopów Wschodu i Zachodu. Jak napisano w zakładce 'informacje’ na stronie: Zwierzęcy duch każdej osoby wykorzystuje kombinację świadomych (z zachodniej astrologii) i podświadomych (ze wschodniej astrologii) instynktownych cech, zasilanych odpowiednio przez słońce i księżyc, aby ujawnić wrodzone sposoby, w jakie każdy z nas podchodzi do życia. Zauważmy, że każdy, kogo znamy, podchodzi do życia inaczej. Z tego powodu każdy z nas może mieć podobne doświadczenia, które interpretujemy i na które reagujemy na różne sposoby. To nie jest przypadek.

Simon stworzył opisy do 144 zwierzęcych znaków zodiaków. Powstały one z pomnożenia 12 znaków horoskopu Wschodu oraz 12 znaków horoskopu Zachodu. Na początku było naprawdę dobrze, jeśli mam 144 znaki, oznacza to, że muszę napisać jeden profil, a potem zrobić to jeszcze 143 razy. Miałem strukturę i w tym momencie była to tylko kwestia wytrwałości. Po prostu nie mogłem przestać – powiedział dla VICE.

To było bardzo wyczerpujące, ponieważ naprawdę trzeba myśleć o tym, kim jest dana osoba — dodał Simon — Uwzględniając wszystkie cechy osobowości, w realistyczny sposób. Nie tylko kilka cech pomieszanych razem. To naprawdę dużo i to był długi proces.

Mimo wielkiego wkładu pracy i oddania całego serca przy tworzeniu strony, Simon Poindexter nigdy nie reklamował jej w żaden sposób. Informacje o niej przenosiły się z ust do ust aż do momentu odkrycia jej przez celebrytów, czy podcasterów. W pierwszym miesiącu istnienia primalastrology.com w 2012 r. witrynę odwiedziło łącznie 256 osób. Obecnie według autora odwiedza ją około 150 000 osób miesięcznie.

OP

SURPRISE