Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przygoda na jedną noc to przeżytek. Oto nowy trend związany z seksem wśród Millenialsów

'Pół-nocne' przygody – to nowe zjawisko coraz powszechniej występujące wśród Millenialsów. Tłumaczymy, na czym polega nowy trend związany z seksem.
.get_the_title().

Przygody na jedną noc przechodzą do przeszłości. Okazuje się, że Millenialsi coraz częściej wybierają ich skróconą wersję, czyli tzw. 'pół-nocną’ przygodę. Zamiast spędzić całą noc z partnerem, zamawiają Ubera i wracaj do domu, żeby wyspać się we własnym łóżku i uniknąć niezręcznych, porannych rozmów. Brzmi znajomo?

Jeśli nie zależy ci na niczym więcej niż na seksie, jaki jest sens spędzania całej nocy z obcą osobą? Łatwiej jest wrócić do domu, żeby wyspać się we własnym, wygodnym łóżku, obudzić się rano i spokojnie zacząć nowy dzień – mówi seksuolożka Celeste Hirschman.

Według Tammy Nelson, psycholożki i autorki książki ‘The New Monogamy’, nowy trend pokazuje także, że kobiety są coraz bardziej świadome swoich seksualnych potrzeb i nie boją się otwarcie o nich mówić. – Wybierają, czy chcą spędzić noc z mężczyzną, czy wolą wrócić po seksie do domu. A jeśli zdecydują się zostać, to wówczas jest to wyłącznie ich decyzja. Nastał czas coraz większej wolności seksualnej kobiet – mówi.

Czy zjawisko 'pół-nocnych’ przygód świadczy o czymś jeszcze? To z pewnością kolejny dowód wpływu okoliczności na nawiązywanie intymnych relacji. Jak pisaliśmy ostatnio, badania pokazują, że pobyt w nowym miejscu zwiększa poziom dopaminy kontrolującej doświadczanie przyjemności. Może dlatego cudze mieszkanie traktujemy wyłącznie jako przystanek na drodze do osiągnięcia fizycznej satysfakcji, a kiedy już jest po wszystkim, zwyczajnie chcemy udać się jak najszybciej do domu?

Żyjemy w kulturze swipe’u, jest nam niezwykle łatwo przespać się z kimś i udać się na kolejne spotkanie – dodaje Max DuBowy – 26-letni pisarz z Portland.

Oczywiście spędzenie nocy we własnym łóżku nie zawsze pomaga uniknąć niewygodnej sytuacji – zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzą emocje. Właśnie dlatego osoby, które lubią przygodny seks, powinny jasno komunikować partnerom swoje zamiary – zaznacza psycholog Seth Meyers.

Pamiętaj, by powiedzieć partnerowi wcześniej, że nie spędzisz u niego nocy. Ewentualnie wspomnij, że następnego dnia musisz wstać bardzo wcześnie i dlatego nie możesz przenocować. Jeśli poczujecie, że podjęliście wspólną decyzję, wówczas unikniecie niezręcznego momentu, gdy po wszystkim będzie się musieli pożegnać – mówi Meyers.

Jeżeli zgodnie z opisanym trendem poszukujecie seksu poza domem, koniecznie zapoznajcie się z konkursem SKYN®. Marka poszukuje testerów najlepszych hoteli i daje możliwość odwiedzenia najbardziej sensualnych miejsc w Portugalii. Dzięki takiej podróży można przekonać się na własnej skórze, o tym, jak miejsca są istotne w fizycznej relacji.

Szczegóły konkursu poniżej.

Aby wziąć udział w konkursie i zostać testerem najbardziej intymnych hoteli w Portugalii, należy wejść na stronę skyn.pl, wypełnić quiz, zobaczyć jakim typem kochanka/i się jest i zachęcić drugą osobę do zrobienia tego samego.

Pary, które po rozwiązaniu quizu okażą się najlepiej do siebie dopasowane, dostaną szansę na niezapomniany wyjazd z marką SKYN® i przetestowanie najlepszych hoteli w zamian za swoje opinie, które zostaną zebrane w ogólnoświatowym, ekskluzywnym przewodniku prezentującym najbardziej intymne miejsca na świecie.

SURPRISE