Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przydarzył ci się przypadkowy seks? Opisz go!

Tumblr, który zbiera autentyczne historie seksu bez zobowiązań ludzi z całego świata.
.get_the_title().

Badania pokazują, że przypadkowy seks wcale nie wpływa źle na naszą psychikę. 42 proc. respondentów zapytanych o samopoczucie po stosunku bez zobowiązań, odnotowało wzrost własnej wartości i mniejsze skłonności do stanów depresyjnych. Doktor Zhana Vrangalova z uniwersytetu w Nowym Jorku, która na co dzień zajmuje się analizą płci, postanowiła przyjrzeć się bliżej kulturze „relacji na jedną noc”. W tym celu stworzyła wyjątkowy tumblr, na którym ludzie z całego świata bez skrępowania mogą dzielić się swoimi sex-przygodami. – Tak długo, jak funkcjonuje seks z kimś, z kim nie jesteś w stałym związku, chcemy o tym czytać. Bez względu na to czy było źle, dobrze, a nawet wulgarnie – postuluje dr. Zhana na stronie The Casual Sex Project. Stworzony przez nią tumblr jest przestrzenią, na której ludzie w każdym wieku, każdej płci, rasy, wyznania mogą się dzielić swoimi doświadczeniami z przypadkowego seksu.

Opisane historie tworzą bogaty materiał do badań nad seksem pozazwiązkowym. Osoby zainteresowane na pytania w formularzu mogą odpowiadać anonimowo. Wśród pytań, obok tych standardowych o wiek czy płeć, znajdą się także bardziej szczegółowe, m.in. o liczbę partnerów seksualnych, powody decyzji na seks bez zobowiązań, obecność orgazmu czy samopoczucie po stosunku. Po weryfikacji odpowiedzi przez dr Zhanę, formularze zostają publikowane na stronie projektu.

Badaczka ma także w planach napisanie książki, w której bohaterami będą ludzie mający więcej niż 1000 partnerów seksualnych.

Każda historia ma swój odpowiedni tytuł, np. „Chrapałem naprawdę głośno”, „To nie jest zdrada, jeśli zmienisz zasady” czy „Tylko dla urozmaicenia”. Dr Zhana w ramach projektu chce zebrać prawdziwe historie i pokazać, że przypadkowy seks nie dotyczy tylko młodych. Opisane historie mają też pomóc zrozumieć innym, decyzje o braku stałego partnera i przysłowiowego skakania z kwiatka na kwiatek. Nie zawsze są to pozytywne doświadczenia, opisy są naprawdę bardzo różnorodne. Przeczytajcie sami!

SURPRISE