Przystojny pracownik lotniska stał się viralem. Co na to firma? Obniżyła mu pensję

Pracownik chińskiego lotniska przekonał się, jaka czasem bywa cena popularności.
.get_the_title().

Pracownik chińskiego lotniska w Xiamen dowiedział się, że bycie przystojnym nie zawsze ułatwia życie. Przechodząc przez pas startowy, przykuł uwagę pasażerki, która sfilmowała go z okna samolotu. Zamieszczone wideo szybko stało się viralem w chińskich mediach społecznościowych.

Jego przełożeni nie byli jednak pod wrażeniem – po tym, jak filmik osiągnął ponad milion wyświetleń, na pracownika nałożona została kara w postaci obniżenia jego miesięcznej wypłaty o 10 proc.

Swój ruch tłumaczą złamaniem zasad panujących na lotnisku, jako że uniform roboczy pracownika był brudny i niezapięty, a sam techniczny przechadzał się swobodnie z ręką w kieszeni. Po fali oburzenia ze strony fanów, sam ukarany bronił swojej firmy.

Szczerze, wciąż jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ nie łatwo jest zyskać tak wielką popularność w tak krótkim czasie. Moja firma nie zrobiła nic złego, to moja wina, że nie stosowałem się do wyznaczonych standardów w kwestii ubioru i zachowania. Proszę też o nieatakowanie pasażerki, która wrzuciła ten filmik – nigdy jej nie winiłem za zaistniałą sytuację, bo nie miała złych intencji – komentuje pracownik lotniska.

Warto tylko dodać, że 25-latek zdołał w ciągu kilku dni zebrać ponad 40 tys. nowych followersów na Weibo, postując kilka selfie na zachętę dla fanów wideo.

SURPRISE