Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przystojny pracownik lotniska stał się viralem. Co na to firma? Obniżyła mu pensję

Pracownik chińskiego lotniska przekonał się, jaka czasem bywa cena popularności.
.get_the_title().

Pracownik chińskiego lotniska w Xiamen dowiedział się, że bycie przystojnym nie zawsze ułatwia życie. Przechodząc przez pas startowy, przykuł uwagę pasażerki, która sfilmowała go z okna samolotu. Zamieszczone wideo szybko stało się viralem w chińskich mediach społecznościowych.

Jego przełożeni nie byli jednak pod wrażeniem – po tym, jak filmik osiągnął ponad milion wyświetleń, na pracownika nałożona została kara w postaci obniżenia jego miesięcznej wypłaty o 10 proc.

Swój ruch tłumaczą złamaniem zasad panujących na lotnisku, jako że uniform roboczy pracownika był brudny i niezapięty, a sam techniczny przechadzał się swobodnie z ręką w kieszeni. Po fali oburzenia ze strony fanów, sam ukarany bronił swojej firmy.

Szczerze, wciąż jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ nie łatwo jest zyskać tak wielką popularność w tak krótkim czasie. Moja firma nie zrobiła nic złego, to moja wina, że nie stosowałem się do wyznaczonych standardów w kwestii ubioru i zachowania. Proszę też o nieatakowanie pasażerki, która wrzuciła ten filmik – nigdy jej nie winiłem za zaistniałą sytuację, bo nie miała złych intencji – komentuje pracownik lotniska.

Warto tylko dodać, że 25-latek zdołał w ciągu kilku dni zebrać ponad 40 tys. nowych followersów na Weibo, postując kilka selfie na zachętę dla fanów wideo.

SURPRISE