Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Reakcja matki na seksistowskie zadanie domowe jej córki stała się viralem

Odpowiedź matki na seksistowskie zadanie domowe jej córki stała się viralem. Reakcja pewnej siebie rodzicielki może doprowadzić teraz do zmiany podręczników w szkole.
.get_the_title().

Lynne Polvino mieszka w Nowym Jorku i pracuje w jednym z tamtejszych wydawnictw. Pewnego dnia po powrocie z pracy Polvino gotowała rodzinie obiad, jednocześnie rozmawiając ze swoim 4-letnim synem i czuwając nad pracą domową 6-letniej córki. Jedno z zadań, które miała wykonać 6-letnia Hazel polegało na wstawieniu brakujących słów do historyjki pod tytułem 'Powrót do pracy’.

Krótkie opowiadanie dotyczyło dziewczynki, która jest smutna, bo jej mama wróciła do pracy z urlopu macierzyńskiego – z historyjki wynika, że poranek z pracującą mamą jest koszmarny.

Na początku byłam zszokowana i przerażona, ale prędko zamieniło się to w oburzenie. Który mamy rok? Czy w dzisiejszych czasach naprawdę musimy mówić dzieciom, że matka pracująca poza domem sprawia, że cała rodzina jest nieszczęśliwa? Że ojcowie zwykle nie robią takich rzeczy jak gotowanie czy zmywanie? – pyta Polvino.

Kobieta postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i napisała tę historyjkę po swojemu.

W jej wersji mama, która idzie do pracy, nie sprawia, że rodzina jest smutna i nie potrafi sobie radzić.

Polvino podzieliła się rezultatami na Facebooku, a także zgłosiła problem z pracą domową nauczycielce – ta powiedziała, że w przyszłości dopilnuje, aby dzieci korzystały z bardziej aktualnych podręczników.

Źródło: Huffington Post

SURPRISE