Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rekordowa liczba śmieci po weekendzie nad Wisłą w Warszawie. „Potrzeba kilku ciężarówek”

Aż 50 ton śmieci pozostawili po sobie w pierwszy weekend legalnego picia tłumnie odwiedzający bulwary wiślane warszawiacy i przyjezdni.
.get_the_title().

Za nami pierwszy weekend legalnego picia alkoholu na warszawskich Bulwarach. Bilans? Tłumy imprezowiczów, tysiące pustych butelek po piwie i, jak się okazuje, rekordowa liczba zebranych odpadów. Z danych przedstawionych przez warszawski Ratusz wynika, że w każdy weekend z rejonów Wisły służby zabierają średnio około 30 ton śmieci. Ile odpadów było w ostatnich dniach? – Wyjątkowo ciepły weekend sprawił, że warszawiacy chętnie odwiedzali nadwiślańską promenadę. Zostawili po sobie też naprawdę dużo odpadów. Było ich blisko 50 ton. Do wywiezienia takiej ilości śmieci potrzeba kilku ciężarówek – poinformowała odpowiedzialna za koordynację pracy Służby brzegowej Iwona Zwolińska z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Obecnie nad Wisłą jest aż 278 zwykłych koszy oraz 125 beczek mogących pomieścić 200 litrów śmieci. Dodatkowo na ścieżkach postawiono kolejne 38 koszy. W weekend służby wybierają z nich śmieci aż 3 razy – o 9:00, 16:00 i 21:00. Nad ranem zaś standardowo rozpoczyna się zamiatanie i sprzątanie nabrzeża.

Źródło: TVN Warszawa

Warto jednak zadbać o porządek również samodzielnie. Choć sezon na relaks w plenerze właściwie dopiero się rozpoczął, mieszkańcy sąsiadujących z Wisłą bloków już zgłaszają problemy – skarżą się na wypróżniających się w plenerze imprezowiczów, pozostawiane w przypadkowych miejscach śmieci oraz szkło, które uniemożliwia spacery z czworonogami. Fetor przy wchodzeniu na most i okolicach, aż w oczy szczypie. Schody przy Solcu po obu stronach capią. Okoliczne śmietniki osikane przy Wisłostradzie – skarży się na grupie zrzeszającej mieszkańców Powiśla jeden z internautów.

fot. Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Źródło: TVN Warszawa

Źródło: TVN Warszawa
Tekst: AC

Zdjęcie główne: Pan Łukasz/metrowarszawa.gazeta.pl

SURPRISE