Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rekwizyty i kostiumy z „Przyjaciół” zostaną wystawione na aukcji charytatywnej

Producent serialu, Warner Bros., zapowiedział pierwszą taką aukcję charytatywną w historii. Wystawione zostaną na niej przedmioty, które wykorzystano na planie wszystkich dziesięciu sezonów „Przyjaciół”.
.get_the_title().

Pingwin Hugsy, u którego boku zasypiał Joey, świąteczny kostium pancernika należący do Rossa, pomarańczowa kanapa z kawiarni Central Perk, zaproszenia na ślub Moniki i Chandlera czy indyk w okularach to tylko niektóre z ponad 100 autoryzowanych reprodukcji, które trafią na aukcję Warner Bros. i firmy Prop Store, zajmującej się sprzedażą filmowych gadżetów już od 1998 roku.

Ceny wystawionych mebli, kultowych kreacji bohaterów czy dekoracji, które pojawiły się na ekranie, będą wahać się od tysiąca do 15 tys. dolarów.

Aby wziąć udział w sprzedaży, trzeba zarejestrować się na stronie Propstore.com. Aukcja potrwa od 3 do 17 grudnia.

Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz The Trevor Project – fundacji wspierającej społeczność LGBTQ+ i oferującej pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Mimo upływu aż 25 lat od premiery pierwszego odcinka „Przyjaciół” (wyświetlono go 22 września 1994 roku), popularność serialu nie maleje. A dlaczego? Wspominaliśmy już o tym przy okazji doniesień o powstaniu odcinka specjalnego, w którym miałaby pojawić się cała szóstka ulubionych nowojorczyków. Gigantyczne zainteresowanie serialem przekłada się również na jego potencjał komercyjny. Niedawno pojawiły się także kolekcje inspirowane „Przyjaciółmi” – od IKEA po Ralpha Laurena.

„przyjaciele”

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z serialu „Przyjaciele”

SURPRISE