Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Restauracja w Gdyni nagradza rabatem gości, którzy odłożą telefon

Z kolei amerykańska firma oferuje aż 100 tys. dolarów osobom, które na rok całkowicie zrezygnują ze smartfona!
.get_the_title().

Na Festiwalu Światła w Amsterdamie pojawiła się ostatnio wyjątkowa rzeźba. „Wchłonięci przez światło” przedstawia trzy osoby siedzące obok na siebie na ławce, każda z nich w charakterystycznej, znanej nam wszystkim pozie – zgarbiona, z pochyloną głową, z dłońmi trzymającymi smartfona i palcami przesuwającymi w górę i w dół ekranu. To niezwykle aktualny i rozpoznawalny przez wszystkich obrazek, dlatego też rzeźba, o której szerzej pisaliśmy tutaj, prędko stała się najpopularniejszym elementem amsterdamskiej wystawy. Coraz częściej trudno nam się rozstać z telefonem choćby na chwilę, a każde pikające powiadomienie wydaje nam się najważniejsze i koniecznie musimy je od razu sprawdzić.

Mieszcząca się w Gdyni restauracja Casa Cubeddu Ristorante da Domenico postanowiła sprzeciwić się temu zjawisku. Wszyscy klienci, którzy po wejściu do restauracji zostawią smartfona w specjalnej skrzynce mogą liczyć na rabat w wysokości 10 proc.

Skrzynka ląduje na stoliku gości, nie ponosimy bezpośredniej odpowiedzialności za pozostawione w niej smartfony. Jeśli klient wyjmie telefon ze skrzynki przed otrzymaniem rachunku, rabat przepada. Prosimy też o wyciszenie w nich dźwięku – powiedziała portalowi Wirtualne Media Paulina Wyrzykowska odpowiadająca za promocję restauracji.

źródło: nowy marketing

Jeśli jednak wydaje się wam, że nie ma nic prostszego, niż porzucenie smartfona na czas posiłku, to może jesteście gotowi do podjęcia znacznie poważniejszego wyzwania. Amerykańska firma Vitaminwater ogłosiła konkurs, który polega na zrezygnowaniu ze smartfona na okrągły rok. Zwycięzca otrzyma aż 100 tys. dolarów. Firma zapewnia, że to nie żart. – Uważamy, że nie ma nic nudniejszego od bezmyślnego scrollowania na telefonie. To nasza szansa, aby zająć stanowisko przeciwko temu zjawisku i dać 100 tys. dolarów osobie, która wykorzysta swój czas bardziej wyjątkowo – mówi Natalia Suarez z Vitaminwater. Do konkursu możecie się zgłosić (co brzmi może nieco paradoksalnie) przez Twittera lub Instagrama. Do 8 stycznia musicie wrzucić posta, w którym wyjaśnicie, dlaczego uważacie, że powinniście zrezygnować ze smartfona i opatrzyć go hasztagami #nophoneforayear i #contest. Firma wybierze osoby biorące udział w konkursie 22 stycznia.

Nie będą one zmuszone do całkowitej rezygnacji z telefonu – dostaną od Vitaminwater oldschoolowy telefon, za pomocą którego będą mgły wyłącznie dzwonić i odbierać połączenia.

Szczegółowy regulamin konkursu nie jest jeszcze znany, nie wiadomo też, w jaki sposób firma zamierza sprawdzać, czy osoby biorące w konkursie rzeczywiście nie korzystały ze smartfona przez rok. Póki co tajemniczo wspomina o tym, że w ruch może pójść… wykrywacz kłamstw. To co, spróbujecie swoich sił? A może te dwie inicjatywy zainspirują was do odłożenia raz na jakiś czas smartfona tak po prostu, bez żadnej okazji?

SURPRISE