Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rój dronów stworzył gigantyczny kod QR nad Austin

To reklama serialu ‘Halo’.
.get_the_title().

Podczas festiwalu South by Southwest rój czterystu dronów stworzył olbrzymią reklamę serialu. Chmara maszyn miała około 90 metrów wysokości (tyle co np. Statua Wolności) i 180 metrów szerokości.

Drony układały się w kod QR, logo Paramount+ oraz nazwę i datę premiery nowego serialu.

Kod QR po zeskanowaniu przekierowywał do zapowiedzi serialu ‘Halo’, który ma pojawić się na platformie Paramount+. Serial oparty jest na popularnej serii gier science fiction o tym samym tytule. Główną rolę Master Chiefa gra Pablo Schieber.

’Dzień, w którym patrzę w nocne niebo i widzę pieprzoną reklamę, to dzień, w którym powinieneś mnie zastrzelić’ – skomentował w internecie jeden z mieszkańców Austin.

Inny natomiast pochwalił inicjatywę, pisząc: ’Mądry pomysł — wyślij swoją wiadomość do ludzi, którzy normalnie mają to gdzieś, aby rzeczywiście podeszli w okolice festiwalu. Ja na przykład jestem tym zainteresowany’. Niektórzy ostrzegali też, że taki pomysł może w przyszłości zostać wykorzystany do nakłonienia ludzi do ściągnięcia wirusów na telefon. Niewątpliwie jednak nietypowa reklama spełniła swoją funkcję. Poniżej zwiastun, do którego odsyłał kod QR:

Zdjęcie: Dennis Hegstad/Twitter
Tekst: MK

SURPRISE