Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rosyjski streamer pali gaz 24/7, by trollować świat

Podczas gdy Europa stoi w obliczu srogiej zimy bez rosyjskiego gazu, jeden troll transmituje na żywo w serwisie Twitch swoją kuchenkę gazową, w której jeden z palników jest włączony 24 godziny na dobę.
.get_the_title().

Użytkownik Twitcha o nicku 'russiangas1′, który twierdzi, że mieszka w Rosji, ustawił całodobową transmisję na żywo z włączoną kuchenką gazową. Jak na rosyjskiego trolla przystało w tle puszcza tamtejsze szlagiery. Cała akcja ma na celu rozpalenie gniewu wśród mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych, które obecnie cierpią z powodu inflacji w dużej części napędzanej przez wojnę w Ukrainie.

Wojna i zachodnie sankcje wobec Rosji spowolniły przepływ gazu i ropy z kraju agresora do reszty świata, napędzając wzrost cen surowców. Zasadniczo, streamer marnuje gaz, pokazując tym samym środkowy palec w stronę Zachodu.

Rosjanin to oczywisty, ale skuteczny prowokator. Na swojego awatara wybrał orka – powszechny pejoratywny przydomek stosowany przez Ukraińców w stosunku do Rosjan – a w wiadomość w języku rosyjskim na górze transmisji prosi wszystkich, aby byli dla siebie mili. W lewym dolnym rogu znajduje się zdjęcie śmiejącego się amerykańskiego aktora porno obok gumowej kaczki ubranej w aviatory, złoty łańcuch i hełm ze śmigłem.

’From Russia With Love!’ czytamy w wiadomości nałożonej na livestream. Według streamera ciągłe palenie gazu będzie go kosztowało jedynie 1,44 dolara miesięcznie.

Termometr przed palnikami pozwala widzom zobaczyć, jak gorąco jest kuchni Rosjanina. Z kolei zegar w tle pokazuje aktualną godzinę, aby zapewnić, że nagranie nie jest na pętli. Wcześniejsze transmisje 'russiangas1′ skupiały się wyłącznie na palniku. Później jego format ewoluował – były pokazy świateł RGB, szerokie ujęcia oraz akcje z odpalonymi wszystkimi czterema palnikami.

Konto 'russiangas1′ zostało utworzone 11 września 2022 roku, a pierwszy streaming odbył się 17 września. Od tego momentu kanał był pełen prorosyjskich widzów. Nie brakowało jednak też zwolenników Zachodu. Jeden z nich trafnie podsumował to marnotrawstwo, pisząc: Zabawne widzieć, jak szydzą z nas, podczas gdy cała ich gospodarka została przeniesiona o 20 lat w przeszłość.

Zdjęcie: Twitch
Tekst: KS

SURPRISE