Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rozstałeś się? Ta firma pomoże ci się ogarnąć!

Konsjerż do spraw rozstania to osoba, która pomoże nam szybko i sprawnie zorganizować się w nowej rzeczywistości. Priorytetem jest tu znalezienie nowego lokum, ale też poszuka nam terapeuty, prawnika czy księgowej.
.get_the_title().

Rozstania to niezłe gnomy. Nie dość, że wrzucają nas w otchłań rozpaczy, to jednocześnie wymagają podejmowania różnych aktywności, na których wykonanie nie mielibyśmy ochoty, nawet jeśli akurat nie taplalibyśmy się w bagienku smutku. Kiedy konieczność przeprowadzki spada na nas jak grom z jasnego nieba, jednocześnie nieźle nas dołując – robi się jeszcze ciężej i nieprzyjemniej. Na własnej skórze doświadczyły tego Lindsay Meck i Mika Leonard, założycielki firmy Onward, która pomoże po rozstaniu znaleźć nowe mieszkanie i się przeprowadzić.

Dziewczyny same musiały na szybko szukać sobie nowego miejsca do życia po zerwaniu ze swoimi drugimi połówkami i wspominają ten okres jako coś strasznego – masa chaotycznych, nerwowych decyzji, podejmowanych w przerwach między zalewaniem się łzami.

Uznały, że wiele osób przechodzi przez to samo, dlatego przyda im się pomoc.

Fot. StevePB/Pixabay

Tak narodził się pomysł stworzenia usługi, dzięki której w razie potrzeby wynajmiemy sobie osobę, która ogarnie przeprowadzkę za nas. Mało tego – Onward chce, żebyśmy zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystali w jakiś dobry, sensowny sposób.

W razie potrzeby nasz porozstaniowy konsjerż znajdzie dla nas fachową pomoc specjalisty – zarówno terapeuty, jak i prawnika czy księgowego.

Fot. Asdrubal Luna/Unsplash

Firma Onward oferuje 3 rodzaje usługi „post-breakup concierge service”. Podstawową, najtańszą opcją jest „10-dniowy reset”, w którego skład wchodzi poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania, planowanie i rabaty na usługę przeprowadzki (w tym też pakowanie i przechowywanie rzeczy).

W tym pakiecie znajduje się również wspomniana możliwość znalezienia – i to w ciągu 24 godzin od przyjęcia zlecenia – pomocy specjalistów.

Za tę cenę będziemy otrzymywać również newsletter Onward, w którym poruszane są różne związane z zerwaniem tematy, a także zaproszenia na organizowane przez firmę eventy.

via GIPHY

Kolejny pakiet to „30-dniowy restart”, który kosztuje 175 dolarów. Tutaj, oprócz wszystkich usług z pakietu podstawowego, firma oferuje koordynację przeprowadzki, a także przedstawienie rekomendacji umeblowania nowego lokum. Onward załatwi za nas również sprawy związane ze zmianą adresu.

A nie ukrywajmy – użeranie się z urzędnikami i walka z ruchomymi piaskami papierologii, biorąc pod uwagę nasz nastrój, może nie obyć się bez ofiar.

Fot. Rawpixel/Unsplash

Najdroższy i najbardziej kompleksowy pakiet nosi nazwę „30-dniowa kuracja” i kosztuje 500 dolarów. Za tę cenę Onword posprząta nową miejscówkę, zajmie się wystrojem wnętrza – w tym zakupem i odbiorem mebli i sprzętów, a także ich instalacją.

Ponadto nasz porozstaniowy opiekun będzie nas co tydzień odwiedzał, żeby sprawdzić czy wszystko okej, czy jeszcze jakoś może nam pomóc i czy już się zadomowiliśmy.

Z tym ostatnim nie powinno być problemu, bo firma przygotuje nam przewodnik po okolicy, w którym znajdą się wszystkie rekomendowane siłownie, restauracje, sklepy czy bary.

Film „Tamte dni, tamte noce”

Świat jest codziennie świadkiem wielu rozstań – tak zawsze było i będzie – komentuje dla portalu FastCompany.com Lindsay Meck. – Chcemy być jak „Ghostbusters” – pogromcy duchów, czyli rodzajem firmy, o której usługach na co dzień nie myślisz, ale jak już zajdzie taka potrzeba – od razu dzwonisz do nas.

Z reaserchu Onward wynika, że cała masa osób tkwi w nieudanych związkach głównie dlatego, że boi się zmian i nie wie jak się za nie zabrać.

Może większa świadomość istnienia takich usług, pomogłaby wielu osobom podjąć niełatwe, ale dobre decyzje?

via GIPHY

Onward działa w Nowym Jorku. Myślicie, że u nas też by się znalazł popyt na takie usługi? Czy raczej stawiacie na swoją paczkę przyjaciół, która sprawdzi się tak samo dobrze w usługach przeprowadzkowych, terapeutycznych i innych?

Zdjęcie główne: film „Pamiętnik”
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE