Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Naukowcy ustalili, które ruchy taneczne są najbardziej seksowne

Nie, nie jest to twerking.
.get_the_title().

Zespół psychologów z Wielkiej Brytanii wreszcie odpowiedział na pytanie, jakie ruchy czynią z nas dobrego tancerza. Eksperci zaprosili 39 kobiet i za pomocą kamer wykrywających każdy najmniejszy ruch stworzyli ich wirtualne awatary. Następnie grupa heteroseksualnych kobiet i mężczyzn została poproszona o ocenienie każdego ruchu wykreowanych awatarów, aby stwierdzić, które z nich są seksowne, a które nie.

Poniżej wideo pokazujące ruchy taneczne, które uznane zostały za seksowne:

Wynika z tego, że najlepiej oceniane ruchy kobiet obejmują szerokie kołysanie biodrami oraz niezsynchronizowane ruchy prawej i lewej nogi. Dodatkowym uzupełnieniem jest powolne machanie uniesionymi rękami.

Poniżej przykład najmniej seksownego tańca:

Naukowcy, którzy przeprowadzili podobne badania na mężczyznach, chcieli odpowiedzieć jaka jest ewolucyjna funkcja tańca, czyli pozwalająca na znalezienie partnera. Okazało się, że kołyszące biodrami kobiety kojarzą się z dobrą płodnością. W męskiej części projektu najbardziej atrakcyjni byli faceci, którzy poruszali często górną częścią ciała, co wywoływało wrażenie męskości i siły.

Najprościej można to ująć, mówiąc, że ruchy taneczne przekazują szczerą informację na temat zdolności reprodukcyjnych osoby i ich możliwości seksualnych – mówi Nick Neave, współautor badań.

Tekst: DS

SURPRISE