Ta siłownia zasilana jest przez energię wytwarzaną przez… klientów

Siłownia w Londynie wykorzystuje możliwości swoich klientów, zamieniając ich wysiłek w energię elektryczną.
.get_the_title().

Jeśli nie potraficie się zmobilizować, żeby wstać rano i pójść na siłownię, to może zmotywuje was do tego fakt, że dzięki temu przyczynicie się do ochrony środowiska? Terra Hale to jeden z ośrodków fitness w Londynie, który postanowił przekształcić energię wytwarzaną przez swoich klientów w energię elektryczną. Wykorzystują w tym celu specjalnie zaprojektowane rowery stacjonarne, które napędzane przez klientów zasilają siłownię.

silownia

Poza utrzymywaniem się z własnych zasobów energii, jej niespożytkowane resztki przekazywane są do zasilania lokalnych biznesów.

Terra Hale to pierwsze miejsce w Londynie, które w pełni wykorzystuje produkowaną przez ludzi energię – koncept okazał się tak popularny, że firma otwiera swój drugi punkt w Notting Hill jeszcze w tym roku.

silownia

Ile dokładnie energii są w stanie wytworzyć eko-rowery? Dla przykładu: 50-minutowe zajęcia ze spinningu, w których udział bierze 6 osób + instruktor produkują od 1500 do 3300 watów. Jest to energia, która jest w stanie zasilić standardową żarówkę przez 55 godzin lub laptopa przez 16,5 godziny.

silownia

Poza wykorzystywaniem energii, cała siłownia jest udekorowana z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, przyjaznych dla środowiska. Podłogę wykonano z przetwarzanej gumy. W przebieralniach znajdują się tylko ekologiczne kosmetyki i środki czystości, a ściany pokryte są roślinami doniczkowymi zapewniającymi świeże, pełne tlenu powietrze.

DS

SURPRISE