Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Skandaliczna akcja z okazji Dnia Kobiet w gliwickim liceum

Święto kobiet w gliwickim liceum ogólnokształcącym zamieniło się w święto seksizmu. Wszytko przez pomysł, na jaki wpadł samorząd szkoły. „To szownistyczny bulszit” – pisze na Facebooku jeden z uczniów.
.get_the_title().

Jedno z liceów ogólnokształcących w Gliwicach postanowiło włączyć się w obchody tegorocznego Dnia Kobiet. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pomysł na jaki wpadł samorząd szkoły. Zgodnie z nim każda dziewczyna, która pojawiła się na zajęciach w sukience lub spódnicy zwolniona miała zostać z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianej kartkówki i z zadania domowego. Czy dziewczyny w sukience są bardziej dziewczęce od tych w spodniach? – pytają internauci.

Pomysł wzbudził wiele kontrowersji, zarówno wśród internautów, jak i uczniów. Wasza akcja to jakiś szowinistyczny bulszit, który implikuje, że jedyną rolą kobiety jest ładne wyglądanie – skomentował jeden z użytkowników Facebooka wpis szkoły.

Do całej akcji szybko odniosła się szkoła, która przeprosiła za zaistniała sytuację. Jest nam bardzo przykro, że kilka osób poczuło się urażonych naszym wpisem. Nie było naszym zamiarem poniżenie żadnej dziewczyny. Akcja miała być zabawą. Co więcej – jej pomysłodawczyniami były dziewczęta z samorządu uczniowskiego. Niemniej przepraszamy wszystkich, których ta informacja dotknęła – czytamy w oświadczeniu, jakie wydały władze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach.

Tekst: AC
Źródło: gazeta.pl, zdjęcie główne: YouTube.com

SURPRISE