Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Śląsk pije bez słomki, czyli akcja śląskich restauracji

Słomki stały się swoistym symbolem, a zarazem niepotrzebnym dodatkiem, który dziś łatwo możemy wyeliminować. Śląskie restauracje pod wodzą Śląskiej Prohibicji postanowiły działać.
.get_the_title().

Każdego roku od uduszenia plastikiem ginie nawet 100 tys. zwierząt w oceanach. Plastik poprzez wodę i rośliny trafia także do naszych organizmów. Dlaczego więc słomki? Plastikowe słomki zajęły niechlubne siódme miejsce na liście śmieci zbieranych najczęściej na plażach całego świata. Stały się swoistym symbolem, a zarazem niepotrzebnym dodatkiem, który dziś łatwo możemy wyeliminować. Dlatego śląskie restauracje pod wodzą Śląskiej Prohibicji dołączyły do akcji organizowanej przez Aretę Szpurę i podjęły decyzję o rezygnacji z plastiku w restauracjach.

Restauracja Śląska Prohibicja dołączyła do akcji TU PIJESZ BEZ SŁOMKI i stworzyła śląską wersję spotu, w którym wystąpili CeZik, Kasia Moś, Maria Dziubany, Grzegorz Chudy, Magdalena Nowaczewska, Marcin Wyrostek i Krzysztof Respondek.

Chcieliśmy dołożyć cegiełkę do tego projektu oraz zaangażować naszych przyjaciół do realizacji śląskiej odpowiedzi na akcję – mówi Magdalena Nowaczewska, Szefowa Kuchni w restauracji Śląska Prohibicja. – Prowadząc restaurację, wiem, jak duże są to ilości. Jednak dopiero, kiedy ktoś zwróci na to uwagę okazuje się, że rzeczywiście może w tym być problem. 

W mojej restauracji zużywaliśmy miesięcznie ponad 1500 sztuk. A przecież miejsc, gdzie słomka jakby automatycznie trafia do szklanki czy drinka jest mnóstwo – tłumaczy szefowa kuchni w Śląskiej Prohibicji. 

W spocie zachowana została konwencja akcji oraz jej przekaz. Za realizację wideo odpowiada Gemco Films. Całość ma pokazać, że wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego.

SURPRISE