Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Śnieżny Księżyc już w ten weekend. To jedna z największych pełni w roku!

Spójrzcie w niebo w nocy z soboty na niedzielę!
.get_the_title().

Najbliższa pełnia Księżyca czeka nas już w nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 lutego). To druga pełnia w tym roku – łącznie czeka nas ich 13 – a zarazem czwarta, jeśli chodzi o wielkość tarczy Księżyca. Nie będzie to więc tak zwany Super-Księżyc, który jest znacznie większy i jaśniejszy niż zwykle, ale i tak należy się przygotować na spektakularne widoki. Zjawisko, które będzie można zaobserwować na niebie już w ten weekend, nazywa się Śnieżny Księżyc. Autorami tej nazwy są rdzenni Amerykanie, a nawiązuje ona do tego, że zjawisko to pojawiał się na niebie, gdy wszystko było zasypane śniegiem.

W noc z soboty na niedzielę Księżyc znajdzie się bliżej ziemi, a więc wydawać się będzie większy i będzie świecił jaśniej.

Będzie go oczywiście można obserwować także w Polsce – o ile nie wystąpią jakieś niespodziewane zjawiska atmosferyczne, które utrudnią widoczność. Śnieżny Księżyc będzie najlepiej widoczny w miejscach, w których nie występuje zanieczyszczenie świetlne – jeśli więc chcecie go podziwiać, warto się udać na przykład za miasto.

fot. Alexis Antonio / źródło: unsplash

To oczywiście okazja, by zrobić naprawdę spektakularne zdjęcia.

Możecie też wykonać wodę księżycową, która ma właściwości ochronne i oczyszczające – oczywiście, o ile się w to wierzy.

Uważa się, że tego typu płyn wyostrza intuicje, pozwala nam dostroić się lepiej do świata, a nawet pomaga w przypadku różnych chorób. Jak zrobić wodę księżycową? Najpierw należy wybrać odpowiednie naczynie – koniecznie szklane i w waszym guście. Potem trzeba je przyozdobić – tu znów zdajcie się na to, co podpowiada wam intuicja. Następnie nalewa się do niego wody – oczywiście najlepsza byłaby ta ze studni, ale może być też zwykła woda niegazowana – a później umieszcza się naczynie z wodą na przykład na parapecie, tak aby docierało do niego światło Księżyca. Gotowe! Aby woda księżycowa zadziałała, podobno należy pić ją po łyku każdego ranka na czczo. A jeśli nie zadziała? No cóż, za niecały miesiąc znowu będzie pełnia i będzie można nastawić kolejną partię…

Zdjęcie główne: Ian Nicole Reambonanza/Unsplash
Tekst: NS

SURPRISE