Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto przykłady salonów SPA, w których możesz wykąpać się w… alkoholu

Jacuzzi z czerwonym winem czy masaże z wykorzystaniem ginu to tylko niektóre z dostępnych opcji wellness, które pojawiają się w coraz większej liczbie salonów SPA.
.get_the_title().

Paradoksalnie alkohol i zdrowy, piękny wygląd zaczynają mieć ze sobą dużo wspólnego. W salonach SPA dookoła świata, obok standardowych masaży i oczyszczających skórę peelingów, znaleźć można takie propozycje, jak kąpiel w czerwonym winie czy zabiegi na bazie ginu.

W samym sercu Toskanii, w Adler Themae Spa, można poddać się winoterapii. Pierwsza część zabiegu obejmuje masaż z wykorzystaniem oleju z pestek winogron, który posiada silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, wygładza skórę i wspiera krążenie. Druga faza terapii to kąpiel z dodatkiem całej zawartości butelki lokalnego czerwonego wina.

Źródło: AWOL – Junkee
Publiczny basen z czerwonym winem w Hakone Kowakien Yunessun w Japonii

W hotelu Hakone Kowekien Yunessun w Japonii, którego SPA słynie z gorących źródeł, można zanurzyć się w gorącej wodzie z dodatkiem tradycyjnego japońskiego sake. Klasyczne japońskie rytuały upiększające z wykorzystaniem alkoholu rozjaśniają i nawilżają skórę. Zabiegom na bazie sake poddawały się niegdyś gejsze.

W Szkocji działa też pierwsze gin SPA, w którym składniki najmodniejszego ostatnio trunku wykorzystuje się w różnego rodzaju oferowanych tam zabiegach i masażach.

Źródło: STV

Źródło: Fractals, Huffington Post, Allure
Tekst: AO

SURPRISE