Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sprawdzono, ile czasu pary średnio spędzają razem w ciągu dnia. Jaki wynik obstawiacie?

Wygląda na to, że jeśli wejdzie zakaz wychodzenia z domu, to dla wielu par będzie to okazja, żeby się lepiej poznać.
.get_the_title().

Najpierw jest wielka miłość i chęć spędzania ze sobą każdej wolnej chwili. A że ciągle nam mało, to następnym sensownym krokiem wydaje się wspólne zamieszkanie. To gwarancja wspólnych poranków, wieczorów, weekendów. Brzmi obiecująco, a jak jest w praktyce?

Okazuje się, że ze swoją drugą połówką spędzamy w ciągu dnia w tym samym pomieszczeniu raptem 4 godziny.

A.L. /Unsplash

Badania zostały przeprowadzone wśród 2 tys. Brytyjczyków na zlecenie firmy Drayton, zajmującej się systemami grzewczymi. Sprawdzono, ile czasu spędzamy z naszymi partnerami, przebywając w tym samym pokoju. Wspólne spanie nie zostało uwzględnione! W badaniu skupiono się na aktywnym i świadomym obcowaniu ze sobą. Wyniki ankiet wykazały, że pary przebywają w domu razem średnio przez 7,5 godziny dziennie. Jedynie 57 proc. tego czasu spędzają jednak w jednym pomieszczeniu.

Co ciekawe, jako powód takiego stanu rzeczy 45 proc. osób podaje różnice zainteresowań i idący za nimi wybór innej formy spędzania czasu – w innym pomieszczeniu niż druga połówka.

31 proc. ankietowanych zadeklarowało, że kluczowy wpływ na tę sytuację ma kwestia różnych grafików pracy, a 30 proc. – różnych godzin kładzenia się spać.

Sarandy Westfal/Unsplash

Co robią pary, kiedy już faktycznie są blisko siebie? Najczęściej udzielane przez respondentów odpowiedzi to: wspólne oglądanie filmów i seriali, jedzenie i sprzątanie. Poza tym okazuje się – i może dla wielu nie będzie to zaskoczeniem – że przebywanie w jednym pomieszczeniu bywa generatorem kłótni.

Aż 1/3 par deklaruje, że nie może dogadać się co do tego, jaka temperatura ma panować w pokoju.

Co piąta para sprzecza się o oświetlenie – jednej osobie jest za jasno, drugiej zbyt ciemno. 10 proc. osób kłóci się o najlepsze ich zdaniem miejsce na sofie.

Geale Marcel/Unsplash

Pamiętajcie, że według badań aktywnościami, które mogą dobrze wpłynąć na związek jest wspólne oglądanie seriali, picie alkoholu czy podśmiewanie się z siebie nawzajem. Na to więc może warto znaleźć czas?

Zdjęcie główne: film „Paterson”
Tekst: KD

SURPRISE