Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe mapy 8 polskich miast z podziałem na strefy hipsterów, normików i bogaczy

Ta aplikacja pokazuje do kogo należą dzielnice w 2000 miast na całym świecie. Są wśród nich także największe miasta w Polsce.
.get_the_title().

Weekendowy wypad do nowego miasta często wiąże się z jednym wielkim dylematem: gdzie pójść, aby uniknąć zatłoczonych, turystycznych miejscówek? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie wymagało dotychczas czasochłonnego, a często i zakończonego porażką researchu. Teraz, z Hoodmaps, wybór dzielnicy, odpowiadającej konkretnym stylówkom i preferencjom staje się o wiele łatwiejszy. To aplikacja, która pozwala każdemu zaznaczyć na mapie, gdzie w jego mieście czas spędzają różne grupy osób.

Kolory, którymi oznacza się dzielnice, przydzielone są do sześciu kategorii: hipsterzy, garniaki, normiki, turyści, studenci i bogacze.

W bazie Hoodmaps znajduje się już ponad 2000 map miast z całego świata, w tym kilka z Polski. Aplikacja ruszyła w lipcu tego roku, więc jest jeszcze słabo rozwinięta. Niektóre miasta zamalowane zostały kolorami przez kilka tysięcy użytkowników – jak na przykład Nowy Jork. Inne z kolei pokolorowało jedynie kilkadziesiąt osób, co oczywiście nie czyni ich wyboru kompletnie obiektywnym. Hoodmaps działa całkowicie w oparciu o wkład użytkowników. Ci mogą wetować wybór innych, komentując niesłusznie pokolorowane miejscowki. Im większy kolorowy fragment w danej dzielnicy, tym większym uprawomocnieniem cieszy się wybór użytkowników.

Każdy z was może pomóc w udoskonaleniu aplikacji – wybierzcie swoje miasta i pokażcie, gdzie przedstawiciele różnych grup najchętniej spędzają w nich czas.

Tak w Hoodmaps prezentują się największe polskie miasta:

Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Trójmiasto, czyli Gdynia, Sopot i Gdańsk
Łódź
Lublin
Katowice

SURPRISE