Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sztuczna inteligencja przewiduje, jak wyglądałoby ostatnie selfie na Ziemi

Krótko mówiąc: raczej strasznie.
.get_the_title().

Jak będzie wyglądać koniec świata? Tego oczywiście nie wiemy na sto procent, ale możemy podejrzewać, że w tej historycznej chwili ktoś wyciągnie smartfon, by zrobić selfie. W ostatnich tygodniach ekstremalną popularnością cieszył się w internecie Dall.E mini – opracowany przez OpenAI algorytm, który generuje obrazy na podstawie tekstu. To narzędzie jest niezwykle proste w obsłudze, a efekty bywają zadziwiające. Nic więc dziwnego, że wygenerowane w ten sposób obrazki wręcz zalały internet. DALL-E 2 to bardziej zaawansowana wersja tego generatora.

TikTokowe konto Robot Overloads pokazało ostatnio, w jaki sposób algorytm zinterpretował hasło 'ostatnie selfie na Ziemi’.

Efekty możecie zobaczyć poniżej. Tylko ostrzegamy – naprawdę nie wygląda to wesoło.

@robotoverloards Asking an Ai to show the last selfie ever taken #creepy#scary#ai#midjourney#dalle2 #foryoupage ♬ It's Just a Burning Memory – The Caretaker

Efekty przywodzą na myśl obrazy Zdzisława Beksińskiego czy filmy Tomasza Bagińskiego.

W każdym razie wygląda na to, że ludzkość czeka zagłada atomowa. Tak przynajmniej sądzi sztuczna inteligencja.

Oczywiście nie doszła do tego wniosku w pełni samodzielnie – korzystała z niezliczonej ilości dostępnych w internecie danych.

@robotoverloards Asking an Ai to show the last selfie ever taken Part: 2 #horror#scary#ai#dalle2 #midjourney #foryoupage ♬ It's Just a Burning Memory – The Caretaker

Tekst: NS

SURPRISE