Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Szturm na Strefę 51. Ponad milion internautów chce sprawdzić, czy są tam kosmici

Facebookowy event namawiający do szturmu na amerykańską bazę wojskową oczywiście okazał się żartem.
.get_the_title().

Strefa 51 to amerykańska baza wojskowa, która mieści się na pustyni w stanie Nevada. Entuzjaści teorii spiskowych i miłośnicy popkultury kojarzą ją głównie z incydentem w Roswell, gdzie 2 lipca 1947 roku rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający. Na jego pokładzie miał się rzekomo znajdować kosmita, którego szczątki były następnie badanie właśnie w Strefie 51. Nie był to zresztą jedyny przedstawiciel pozaziemskiej cywilizacji, który tam trafił – przynajmniej zdaniem sympatyków teorii spiskowych, którzy sądzą, że tajna baza została wybudowana na pustyni w Nevadzie właśnie dlatego, że tym miejscem wyjątkowo interesuje się UFO i nad wyraz często można tam zaobserwować niezidentyfikowane obiekty latające. Plotki kwitły przez lata, zwłaszcza że baza owiana była tajemnicą – do 2001 roku rząd Stanów Zjednoczonych oficjalnie utrzymywał, że Strefa 51 nie istnieje.

Tymczasem osób, które wierzą, że amerykański rząd ukrywa tam UFO, jest naprawdę wiele.

Stworzone niedawno na Facebooku wydarzenie, które zachęca do szturmu na tę bazę wojskową, cieszy się bowiem niezwykłą popularnością.

„Spotkajmy się wszyscy przy atrakcji turystycznej Area 51 Alien Center, by skoordynować nasze wejście. Jeśli pobiegniemy w stylu Naruto, staniemy się szybsi niż ich kule. Zobaczmy tych kosmitów” – czytamy w opisie wydarzenia, które zaplanowane jest na 20 września o godzinie 3:00 w nocy.

Twórca eventu przyznaje, że całe wydarzenie jest żartem, jednak fakt, że udział w nim zadeklarowało już ponad 1,2 mln osób (plus ponad milion zainteresowanych) sprawił, że zainteresowało się nim także amerykańskie wojsko.

Strefa 51 to aktywny poligon Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Chcemy odwodzić każdego od przyjścia na teren, gdzie trenujemy amerykańskich żołnierzy. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych są w gotowości, by chronić Amerykę i jej zasoby – skomentowała rzecznik prasowa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Laura McAndrews. Choć wydarzenie nie zostało założone na poważnie i trudno się spodziewać, że 20 września milion osób będzie szturmować amerykańską bazę wojskową, jego viralowa popularność zaowocowała dziesiątkami tweetów i memów na temat wyzwolenia kosmitów i szturmu na Strefę 51.

Tekst: NS

SURPRISE