Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta firma zapłaci ci 1000 dolarów za używanie telefonu z klapką przez tydzień

To dobry powód, by odpocząć od smartfona.
.get_the_title().

Pamiętacie jeszcze telefony z klapką? W tym roku mija 30 lat od czasu, kiedy pierwszy taki model pojawił się na rynku – była to Motorola MicroTAC. Z tej okazji firma Frontier Communications, dostawca usług internetowych i telefonicznych z Utah, ogłosiła nietypowy konkurs.

Firma zapłaci tysiąc dolarów osobie, która przez tydzień używać będzie właśnie telefonu z klapką.

„Zgadza się. Szukamy odważnej osoby, która na tydzień zrezygnuje ze swego smartfona na rzecz telefonu z klapką. Wiemy, że to szaleństwo! Dlatego, chcemy sprawdzić, co się stanie. Jak ci się spało? Czy byłeś bardziej, czy mniej wydajny? Czy czujesz się jakbyś cofnął się w czasie?” – pisze Frontier Communications w komunikacie prasowym.

Szczęśliwy zwycięzca będzie więc musiał zdać firmie raport z tego, jak wyglądała jego tygodniowa przygoda z telefonem z klapką – ile czasu zajmowało mu wykonywanie prostych zadań, takich jak wysyłanie SMS-ów czy e-maili, korzystając z przestarzałej klawiatury, czy jego produktywność wzrosła, gdy nie spędzał dni na bezmyślnym scrollowaniu i jak niewpatrywanie się w niebieskie światło wpłynęło na cykl jego snu.

Zwycięzca otrzyma od Frontier Communications zestaw gadżetów, które będą uzupełniać ograniczoną liczbę funkcji starej komórki.

Wśród nich znajdzie się papierowa mapa, książka telefoniczna, notatnik i długopis, a także kilka płyt CD z muzyką z lat 90., która pomoże wczuć się w klimat tamtych czasów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem – firma mówi, że do udziału w nim zarejestrowało się już ponad 30 tys. osób. W wyzwaniu mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy mają więcej niż 18 lat. Firma poszukuje kogoś, kto naprawdę dużo korzysta ze smartfona i social mediów – zwiększoną szansę wygranej mają te osoby, które zadeklarują, że chętnie zdadzą w internecie relację z użytkowania telefonu z klapką.

Zdjęcie główne: „Clueless” (1995)
Tekst: NS

SURPRISE