Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ta platforma z darmowymi zdjęciami stockowymi pokazuje prawdziwe oblicze Brazylii

Misją twórców Brasil com S jest pokazanie, że Brazylia to więcej niż tylko karnawał w Rio.
.get_the_title().

Dostępne na platformie darmowe zdjęcia stockowe mają na celu przedstawienie prawdziwej Brazylii. Wpisując nazwę kraju w wyszukiwarkach czy patrząc na zdjęcia zamieszczane w dotyczących Brazylii artykułach, wydawać by się mogło, że ta część Ameryki Południowej to tylko tancerki samby, piłka nożna i rdzenne ludy Amazonii.

Dążąc do bardziej autentycznego przedstawienia mieszkańców Brazylii, agencja kreatywna Lab 678 postanowiła stworzyć swoją własną bazę stockowych zdjęć.

Zdjęcia na stronie Brasil com S podzielone są na trzy kategorie, które odpowiadają trzem przypadkowym wycinkom brazylijskiego życia codziennego: zabiegany dzień w pracy, popołudniowe happy hour i weekendowy relaks z przyjaciółmi.

Jak twierdzą członkowie pochodzącej z Rio de Janeiro agencji Lab 678, Brazylia jest krajem bogatym w różnorodność ciał, kolorów skóry, tożsamości, ekspresji płci i seksualności i to właśnie odzwierciedlają zamieszczane na platformie zdjęcia. Brasil com S nie tylko udostępnia darmowe zdjęcia, ale także wzywa brazylijskich twórców do zaprzestania używania pozbawionych kontekstu zdjęć z zagranicy i tchnięcia w swoje projekty więcej autentyczności.

Platforma Brasil com S wystartowała na początku miesiąca i obecnie zawiera ponad 200 zdjęć, które można swobodnie wykorzystywać do celów redakcyjnych.

Zdjęcia: Brasil com S
Tekst: AD

SURPRISE