Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Te nagrania udowodnią wam, że życie w lesie przypomina… codzienność na osiedlu

Wielotygodniowe ujęcia kamer pozostawionych w jednym miejscu jasno pokazują, że po ścieżkach dreptają głównie 'lokalsi', a co jakiś czas pojawiają się nowi 'sąsiedzi'.
.get_the_title().

W lesie dziś nie zaśnie nikt? Oczywiście – wszyscy jego mieszkańcy żwawo maszerują przecież po swoich ulubionych ścieżkach! Zwierzęca maskarada nie ma końca, wędrują rysie, misie, łosie, kuny, wiewiórki, ptaki, wilki, lisy. Gdzie? Na YouTubie, a ściślej w licznych dostępnych tam nagraniach, na których zostawiona w konkretnych miejscach głuszy na długie tygodnie kamera rejestruje rytm życia lokalnej fauny. Reprezentatywne filmy zebraliśmy dla was poniżej, zaś wnioski, jakie nasuwają się z tych seansów, są bardzo ciekawe.

Okazuje się bowiem, że codzienność wśród drzew bardzo przypomina nasze ludzkie funkcjonowanie np. na osiedlu. Po konkretnych ścieżkach przechadzają się najczęściej 'lokalsi’, a tylko co jakiś czas pojawiają się nowi 'sąsiedzi’ lub zbłąkani wędrowcy.

Tyle że tu, zamiast sympatycznej kwiaciarki czy handlarza prowadzącego shop, rutynową trasę przemierza – no właśnie – szop! Tak wygląda to w praktyce:

1. Park Narodowy Voyageurs w Minnesocie

2. Drewniana kłoda w Pensylwanii

3. Las deszczowy w Gabonie

4. Poważna przeprawa na Florydzie

.5. Mostek w Luizjanie

Tekst: WM

SURPRISE