Testy DNA jako prezent pod choinkę?

Naukowcy przypominają, że ten coraz popularniejszy podarunek świąteczny może ujawniać różne mroczne tajemnice.
.get_the_title().

Według ekspertów z USA Today w ostatnich latach coraz więcej osób dostaje w prezencie domowe zestawy do testów DNA m.in. takich firm jak Ancestry czy 23andme. Ich powszechność doprowadziła do poznania przez niektórych badanych dotychczas skrywanych rodzinnych sekretów.

Zaledwie kilka miesięcy temu tiktokerka Sabrina Laratta dzięki takiemu testowi odkryła, że mężczyzna, który ją wychował, nie jest jej biologicznym ojcem.

Byłam zdruzgotana, gdy dowiedziałam się, że nie mam biologicznego połączenia z tatą, tak jak zakładałam przez całe życie – powiedziała Sabrina. – Chociaż nie zmieniło to naszej relacji, spowodowało u mnie ogromny kryzys tożsamości.

@z.abrina #stitch #ancestry #pesto #crazystory @Susi ♬ original sound – sabrina ✨

Historia dziewczyny zakończyła się szczęśliwie i nawiązała ona kontakt ze swoim biologicznym ojcem.

Tego rodzaju szokujące odkrycia mogą jednak trwale odbić się na ludzkiej psychice i nie każdy jest przygotowany, aby sobie z nimi poradzić.

Mądrze byłoby przygotować się psychicznie i odpowiedzieć na przykładowe pytania przed wysłaniem próbki – komentuje Maryanne Fisher, profesor psychologii na kanadyjskim Uniwersytecie St. Mary’s. – Co się stanie, jeśli odkryjesz rodzinne sekrety, których wcześniej nie znałeś? Czy nadal będziesz w stanie utrzymywać z rodziną normalną relację? Jak poradzisz sobie ze zmianami, jeśli jakiekolwiek by nastąpiły?

Zdjęcie główne: Warren Umoh/Unsplash.com
Tekst: OP

SURPRISE