Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Trzy najlepsze gry planszowe idealne na zimowe wieczory

Marka Trefl wie jak umilić czas w gronie przyjaciół! Poznajcie trzy planszówki, które gwarantują najlepszą zabawę.
.get_the_title().

Teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu, coraz częściej sięgamy po planszówki. Gry towarzyskie od polskiej marki Trefl mogą okazać się także dobrym pomysłem na świąteczny prezent! Oto nasze trzy propozycje.

1. Kto da więcej?

Gra wymaga wysilenia szarych komórek i podania prawidłowej odpowiedzi na zadanie otrzymane od przeciwnika. Jednak to nie takie proste! W tej grze trzeba się licytować, podając, ile razy jesteśmy w stanie odpowiedzieć poprawnie.

Kto da więcej, ten zmierzy się z wyzwaniem.

źródło: trefl

W grze czekają na was zadania z 5 kategorii: wiedza o świecie, popkultura, słowa i literatura, sztuka i muzyka oraz rozmaitości. W każdej z nich podana jest od razu minimalna liczba odpowiedzi, po podaniu których można kontynuować grę.

Nie zapominajcie, że blefowanie jak najbardziej dozwolone! Wszystko, byle dotrzeć do mety jako pierwszy!

2. Niezły blef

Imprezowa gra towarzyska, w której trzeba wykazać się sprytem oraz kreatywnością i zrobić wszystko, aby pozostali gracze nie mieli pojęcia, czy blefujemy czy mówimy prawdę. Gra może okazać się nieco trudniejsza, jeśli będziemy bawili się w bliskim gronie, które potrafi rozszyfrować naszą mimikę. Aby zwyciężyć, trzeba będzie się naprawdę nieźle natrudzić!

źródło: trefl

Niezły blef to aż 312 kart z ciekawymi pytaniami, karty do głosowania za prawdą i kłamstwem, tabliczka oraz pisak do zapisywania odpowiedzi przez uczestników rozgrywki.

3.Uwaga, spoiler!

Gra nie tylko dla amatorów filmów i seriali. Gwarantujemy, że ubawi się przy niej każdy! W „Uwaga, spoiler!” gracz naprowadza drużynę na tytułu filmu lub serialu, nie zdradzając jednocześnie szczegółów na temat fabuły.

źródło: trefl

Na każdej z 220 kart zapisane są dwa tytuły wraz z listą spoilerów, czyli słów, których aktywny gracz nie może użyć, bo inaczej jego drużyna otrzyma punkty karne. Wybiera jeden z tytułów i zaczyna się zabawa! Jego zadaniem jest opowiedzenie filmu lub serialu w taki sposób, aby grupa odgadła, o jakiej ekranizacji mowa.

Zamiast na spoilery lepiej postawić na kreatywność, ale pamiętajcie, że mamy tylko 60 sekund!

Tekst: Marta Mankiewicz

SURPRISE