Underlook – świetny projekt fotograficzny, który pozwala spojrzeć na zwierzaki z zupełnie nowej perspektywy

Obejrzeć psa czy kota od strony „podwozia” mamy okazję tylko wtedy, kiedy te przewrócą się na plecy, domagając miziania, przeciągając lub ćwicząc jogę. A jak te zwierzaki wyglądałyby w nieco bardziej naturalnej dla nich pozycji? Dostojniej, normalnie, zaskakująco czy przezabawnie? Sprawdźmy!
.get_the_title().

Na pomysł sfotografowania czworonogów od dołu wpadła litewska ekipa Under-Crew. Na pierwszy ogień poszły koty. Zamysł był bardzo prosty, bo do jego zrealizowania potrzebny był tylko zwierzak, duża szyba, sprzęt fotograficzny ustawiony pod nią i czarne tło ustawione nad nią. Efekt tej sesji przerósł oczekiwania samych twórców.

Projekt „Under-Cats” prędko stał się viralem, a niemieckie wydawnictwo RIVA wydało te prace w formie albumu fotograficznego.

Zachęcona tym sukcesem ekipa Under-Crew zdecydowała się zaprosić do współpracy również psich modeli. Projekt „Under-Dogs” spotkał się z równie wielkim entuzjazmem i jego zwieńczeniem także stał się foto-album.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Fluffy white puppy 💛🐕 #dog #underdogs #love #pets

Post udostępniony przez Underlook (@underlook_project)

Ekipa Under-Crew mogłaby do końca życia fotografować psy i koty, bo nie ma dwóch takich samych zdjęć, tak jak nie ma dwóch takich samych zwierzaków.

Poza tym wielbiciele tych zdjęć, których na Instagramie Underlook Project jest ponad 14 tysięcy, ciągle proszą o kolejne. Zapewne znaleźliby się też chętni do zrobienia takich niezwykłych sesji prywatnych swoim pupilom.

Przy trzeciej edycji swojego projektu grupa zdecydowała się na… konie.

Do tego przedsięwzięcia potrzebna była większa szyba i też zdecydowanie większa, bo licząca aż 40 osób, ekipa.

Sesja wymagała też zdecydowanie bardziej zaawansowanych przygotowań niż miało to miejsce z kotami czy psami, ale fotografowie zapewniają, że efekt był wart każdej poświęconej mu sekundy. „Odbiorcy mogą wreszcie zobaczyć jak wygląda koń od spodu a zapewniamy, że to widok o niebo lepszy niż moglibyście się spodziewać” – czytamy na stronie projektu.

Zdjęcia są rewelacyjne, więc Under-Crew dodajemy do obserwowanych przez nas inicjatyw, gdyż coś czujemy, że ekipa dopiero się rozkręca. I choć ewidentnie idą w coraz to większą zwierzynę, to mamy nadzieję, że nie zapomną na przykład o naszych ulubionych alpakach, których zdjęcia, co prawda z normalnej perspektywy, ale równie rewelacyjne, możecie póki co obejrzeć tutaj.

Źródło zdjęć: GetUnderlook.com
Tekst: Kinga Dembińska

SURPRISE