Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Galerii Katowickiej powstał Pokój Wyciszenia dla osób z autyzmem

Osoby z autyzmem będą mogły w nim się wyciszyć i odpocząć od nadmiernej ilości bodźców.
.get_the_title().

Pisaliśmy ostatnio o tym, że hiszpański Carrefour rozważa wprowadzenie „cichej godziny” w trosce o komfort zakupów osób autystycznych. Supermarket podczas jednej godziny w tygodniu ma stworzyć warunki ograniczające liczbę bodźców, które mają negatywne działanie na klientów z objawami ze spektrum autyzmu. Okazuje się, że podobna inicjatywa istnieje także w naszym kraju. Galeria Katowicka otworzyła właśnie Pokój Wyciszenia.

Pomieszczenie stworzone zostało z myślą o osobach z autyzmem, które w czasie zakupów muszą się wyciszyć i odpocząć od nadmiernej ilości bodźców.

Wnętrze zgodne jest ze standardami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

źródło: wirtualne media

Pokój wyciszenia znajduje się na poziomie +1 Galerii Katowickiej. Wewnątrz, jak donosi portal Wirtualne Media, znajdują się proste i wygodne sprzęty, a pokój jest urządzony w jasnobeżowych barwach.

Aby z niego skorzystać, należy to zgłosić ochroniarzom lub w Punkcie Informacyjnym.

Zależy nam na tym, aby łamać bariery i być otwartym dla każdego Klienta, również dla rodziców odwiedzających nas z dziećmi ze spektrum autyzmu. Chcemy ułatwić im pobyt w naszym centrum handlowym, a w tych najtrudniejszych chwilach zaoferować cichą i spokojną przystań, w której można opanować emocje i odizolować się od bodźców zewnętrznych – mówi dyrektor Galerii Katowickiej Joanna Bagińska. Wyraża też nadzieję, że inne galerie handlowe także otworzą się na potrzeby autystycznych klientów.

SURPRISE