Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Gdyni powstaje sieć ogrodów społecznych dla mieszkańców

Uprawa warzyw i owoców, wspólne gotowanie zdrowych potraw, liczne warsztaty i spotkania. To i wiele więcej będą mogli robić mieszkańcy Gdyni w ogólnodostępnej sieci ogrodów społecznych. Wybrano już 3 miejsca, później będzie ich więcej. Podobne ogrody już działają na terenie Trójmiasta.
.get_the_title().

Otwarte Ogrody Gdyni oprócz relaksu i bliskości natury zaoferują coś więcej – żywność, która stanie się pretekstem do spotkań, wspólnego gotowania i jedzenia. Projekt powstał przy współpracy miasta Gdyni, Banku Żywności w Trójmieście (zajmującego się pozyskiwaniem i dystrybucją produktów żywnościowych, które trafiają do lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej) oraz firmą Target (oferującą produkty do pielęgnacji roślin).

Na rewitalizowanym Oksywiu ogród wzbogaci ofertę działań społecznych i będzie z powodzeniem łączył potrzeby wszystkich pokoleń odwiedzających sąsiedzkie miejsce spotkań i integracji.

Ogród na podwórku gdyńskiego MOPS-u wyrośnie na styku funkcjonujących instytucji, organizacji i części mieszkalnej.

Przy alei Zwycięstwa ogród wzbogaci miejską przestrzeń i będzie zachęcał do odwiedzin zarówno pracowników firm zlokalizowanych w PPNT, jak i mieszkańców z sąsiadujących budynków – mówi wiceprezydent Michał Guć.

Podobne ogrody funkcjonują już w Gdańsku obok Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej 'Mrowisko’.

Pierwszy gdyński ogród społeczny został otwarty na Oksywiu 10 maja. Partnerzy projektu posadzili pierwsze rośliny, które z powodu niesprzyjającej pogody trafiły na grunt specjalnie przygotowanej palety ogrodowej.

Źródło: Gdynia.pl

Zdjęcie główne: Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl

SURPRISE