Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W jakim wieku czerpiemy najwięcej satysfakcji z seksu? Odpowiedź was zaskoczy

To nie Millenialsi korzystający z Tindera i Grindra mogą pochwalić się najlepszym życiem seksualnym. Sprawdźcie, który okres w życiu to najlepszy czas dla zbliżeń.
.get_the_title().

Portal Match.com każdego roku tworzy raport dotyczący życia seksualnego singli w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczne badanie przeprowadzono na 5 tys. singli w różnym wieku, różnego pochodzenia i o różnym stopniu zamożności, którzy poddawali się terapii u seksuologa. Pytania dotyczyły satysfakcji ze swojego życia seksualnego, a wyniki okazały się zaskakujące.
Z wiekiem zaczynamy sobie zdawać sprawę, że dobry seks nie opiera się wyłącznie na fizyczności. Jednak do takich wniosków dochodzimy dopiero po latach – mówi Vanessa Marin, terapeutka i twórczyni kursów online uczących osiągania orgazmu.

Obliczono, że najlepszy wiek na seks dla kobiet to 66 lat, a dla mężczyzn 64. Dlaczego?

Wszyscy moi pacjenci w wieku 20 i 30 lat mają problem z pewnością siebie, co sprawia, że nie mogą w pełni cieszyć się ze swojego seksu. Młodzi ludzie za dużo myślą o tym, jak wygląda ich ciało, jak wypadają w łóżku i co myśli o nich ich partner – opowiada Marin.

Z wiekiem zmienia się nasza sylwetka i zmienia się nasz seks – mówi Celeste Hirschman, seksterapeutka. – Po 50-tce nasze ciała nie są tak sprawne i jędrne, a do tego muszą się zmagać z nowymi wyzwaniami, które narzuca im wiek. Kobiety muszą sobie radzić z suchością waginy i bólem powodowanym przez menopauzę, a mężczyźni z przedwczesnym wytryskiem lub zaburzeniami erekcji. Z pozoru może to utrudniać zbliżenia, ale z drugiej strony wymusza na nas kreatywność i zmusza do większej komunikacji między partnerami. Gdy jesteśmy młodsi, gra wstępna i rozbudzanie naszych fantazji nie jest tak ważne, bo często celem jest sama penetracja. Z wiekiem to się jednak zmienia, a dzięki wzbogacaniu seksu o nowe elementy jest on po prostu lepszy – dodaje specjalistka.

Terapeuci zaznaczają też, że z wiekiem mamy mniejsze oczekiwania wobec siebie i swojej roli w związku.

Kobiety stają się bardziej egoistyczne, ale w tym dobrym sensie – zaczynają w końcu myśleć o sobie i swoich potrzebach. Często dopiero wtedy zaczynają akceptować swoje ciało i lepiej się czuć się w swojej skórze, bo znają się lepiej niż w młodości – to wszystko podnosi jakość seksu.

Źródło: Huffington Post
Tekst: AR

SURPRISE