Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Poznaniu otworzyła się miejscówka, w której usiadłby Wes Anderson

Wnętrze lokalu jest przesiąknięte stylistyką reżysera.
.get_the_title().

Wnętrze Wypiekarni zostało zaprojektowane przez Urszulę Kaczmarek i enode studio w lekkim klimacie, który nawiązuje do menu obfitującego w świeże słodkie wypieki. Ściany lokalu pokryto najmodniejszym w ostatnich latach odcieniem różu, czyli ’millennial pink’, który został spopularyzowany przez film 'Grand Budapest Hotel’ wyreżyserowany przez Wesa Andersona. Wpływy cukierkowej stylistyki reżysera widać zresztą nie tylko w kolorystyce ścian, ale także w welurowym obiciu siedzisk czy klimacie zdjęć promujących Wypiekarnię. To jednak nie wszystko.

Dużo świeżej zieleni na talerzu i w elementach wystroju wnosi do przestrzeni sporą dawkę świeżości i naturalności.

Na potrzeby tej realizacji firma Belmam przygotowała białe druciane panele montowane na ścianę, które eksponują główne dekoracje tego wnętrza: podwieszane donice z kwiatami, okrągłe lustra oraz stanowią przestrzeń na dowieszenie dodatkowych półek i szybką zmianą aranżacji. Te same panele, tyle że w formie większej konstrukcji pojawiają się również przy barze. Tutaj optycznie oddzielają one strefę roboczą kawiarni, w której przygotowywane są na świeżo koktajle. Ponadto stanowią lekką, interesującą dekorację, którą można aranżować na wiele sposobów w zależności od pory roku czy okazji. Obecnie wiszą tu wszechobecne kwiaty oraz karty menu. O marce Belmam pisaliśmy tutaj.

Motyw drucianej kratki konsekwentnie powtarza się również pod postacią nóg stołów. Każdy z mebli posiada jedną kratkowaną nogę, która mimo sporych rozmiarów nie wydaje się monumentalna.

Kratkowana konstrukcja w kolorze bieli dodaje bowiem stołom lekkości, kilku wymiarów i ma istotną rolę – pozwala piąć się rosnącym wewnątrz nogi bluszczom.

Ponadto na nogach rozwieszone są praktyczne haczyki – wieszaki dedykowane torebkom damskim czy plecakom. Blaty stołów w dwóch wielkościach i kształtach: koło, prostokąt wykonane są z jasnego drewna jesionowego. Tak samo jak drewniana sporych rozmiarów komoda pełniąca rolę bufetu.

SURPRISE