Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Szczecinie otwiera się second hand, w którym nie będzie się płaciło pieniędzmi

Już wkrótce otwarcie Galerii Szpargałek, w której szczecinianie będą mieli możliwość zakupu rzeczy z drugiej ręki. Nie zapłacą w niej jednak pieniędzmi - walutą jest bowiem dowód przekazania środków na wybraną organizację pozarządową.
.get_the_title().

Narty, rowery, zabawki i sprzęt AGD to tylko kilka z rzeczy, jakie można będzie zakupić w szczecińskiej Galerii Szpargałek. Wszystkie zebrane przedmioty są w bardzo dobrym stanie i trafiły do galerii prosto z … punktu zbiórki odpadów.

Okazuje się bowiem, że poza odpadami zielonymi i zepsutym sprzętem RTV szczecinianie wyrzucają wiele nadających się jeszcze do użytku rzeczy. Zakład Usług Komunalnych postanowił więc połączyć przyjemne z pożytecznym i rozpoczął selekcję przedmiotów, które można wtórnie wykorzystać. Zakupy w galerii nie będą przebiegały jednak standardowo – klienci nie zapłacą w niej ani pieniędzmi, ani kartą. Jedynym warunkiem zakupu wybranych artykułów ma być bowiem pokazanie dowodu przekazania środków na wybraną organizację pozarządową.

źródło: gs24.pl

Ceny produktów będą symboliczne i zaczynać mają się już od złotówki, a raczej od 1 punktu bo to właśnie sytem punktowy ( 1 punkt = 1 złotych) będzie sposobem rozliczania się z galerią. Najdroższe artykuły mają kosztować 15 punktów. Klienci będą mieć do wyboru kilkanaście współpracujących z galeria organizacji oraz fundacji, m.in. schronisko dla zwierząt czy zachodniopomorskie hospicjum.

źródło: gs24.pl

Galeria będzie znajdowała się w Ekoporcie przy ulicy Harcerzy.

źródło: gs24.pl

SURPRISE