Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Warszawie otwiera się kawiarnia, w której za darmo naprawią ci sprzęt, rower czy ubranie

Kawiarenka, która będzie działać na warszawskiej Ochocie, uchroni wasze zepsute odkurzacze i podarte spodnie przed trafieniem na wysypisko śmieci.
.get_the_title().

Wszystko wskazuje na to, że inicjatywa zero waste, której głównym celem jest promowanie bezodpadowego stylu życia, jest coraz popularniejsza w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, które odpowiedzialne jest za popularną akcję #zwłasnymkubkiem, do której dołączyło już ponad 50 polskich kawiarni, wkrótce rusza z nowym projektem. Na Ochocie, a dokładnie w Miejscu Aktywności Lokalnej powstanie bowiem Kawiarenka Naprawcza.

Kawiarenka Naprawcza ma być miejscem, gdzie w sąsiedzkiej atmosferze, przy kawie i cieście, uchronimy zalegający w naszych domach zepsuty sprzęt przed trafieniem na wysypisko śmieci. Nasze niedziałające odkurzacze, komputery czy podarte spodnie naprawią zupełnie za darmo czekający na miejscu eksperci. – Kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania, często porządnych sprzętów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata – poinformowała Sylwia Sikorska, jedna z organizatorek.

Kawiarnia działać będzie 24 marca przez 4 godziny. Być może wydarzenie odbywać będzie się jednak cyklicznie. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Tekst: AC
Zdjęcie główne pochodzi ze strony GearJunkie

SURPRISE