W Warszawie znów stanęły wieszaki z zimowymi ubraniami. Każdy może z nich skorzystać

W Wymianie Ciepła może wziąć udział każdy – to naprawdę proste! Akcja nie ogranicza się wyłącznie do stolicy.
.get_the_title().

Temperatury spadają i robi się coraz chłodniej, dlatego kolejny rok z rzędu wystartowała społeczna akcja pomocowa pod nazwą Wymiana Ciepła. Po raz trzeci w różnych punktach Warszawy staną wieszaki, na których mieszkańcy stolicy mogą zostawiać niepotrzebne ciepłe ubrania – kurtki, płaszcze, szaliki, czapki czy rękawiczki.

Z tych rzeczy mogą korzystać wszyscy i każdy może tam coś umieścić – organizatorzy akcji nie przewidują w tym względzie żadnych ograniczeń.

Dlatego też jednego dnia możecie tam zostawić niepotrzebny już płaszcz, a drugiego „poczęstować się” rękawiczkami, które zostawił tam ktoś inny.

Każdy może wziąć udział w akcji, nie tylko poprzez powieszenie ubrania, ale także stawiając wieszak w swojej dzielnicy. Warunki są trzy: wieszak musi stać legalnie, w miejscu zadaszonym i dostępnym przez całą dobę dla wszystkich, którzy chcą z niego skorzystać. Jeśli chcecie przyłączyć się w ten sposób do Wymiany Ciepła, zgłoście miejsce, w którym postawiliście wieszak organizatorom, a oni umieszczą go na Mapie Wymiany Ciepła. Organizatorzy umieścili też na stronie pakiet plików graficznych tłumaczących zasady akcji. Można je wydrukować i umieścić przy swoim wieszaku.

Póki co z akcją wystartowała Praga Północ oraz Rembertów, ale wkrótce z pewnością dołączą do nich inne dzielnice, dlatego warto sprawdzać na bieżąco aktualizowaną mapę.

Wymiana Ciepła nie ogranicza się jednak tylko do Warszawy. Wieszak możecie postawić również w swoim mieście.

Źródło zdjęć: Facebook Wymiany Ciepła

SURPRISE