Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Wielkiej Brytanii brakuje MDMA

Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy jest pandemia i Brexit.
.get_the_title().

Brytyjscy imprezowicze mogli poczuć się w ostatnim czasie zawiedzeni – w kraju zabrakło MDMA. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka, a wśród nich znajduje się pandemia i Brexit.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że zmniejszyła się ostatnio liczba pojazdów ciężarowych przywożących towary z Europy – to na ich pokładzie narkotyk często trafiał do kraju.

Podobnie jak w przypadku wielu innych importowanych do Wielkiej Brytanii towarów, łańcuch dostaw niektórych nielegalnych substancji został przerwany. Jednak, jako że jest to nieuregulowany rynek, trudno określić, w jakim stopniu – tłumaczy Niamh Eastwood, dyrektor wykonawcza w organizacji Release, która zajmuje się narkotykami i prawem.

Jest jeszcze inna przyczyna. Życie klubowe, które zostało przerwane przez pandemię, nie całkiem wróciło jeszcze na właściwe tory. Wygląda na to, że producenci MDMA, którzy w większości pochodzą z Holandii, doszli do wniosku, że póki co ich działalność po prostu się nie opłaca. Gdy kluby będą działać pełną parą, powrócą do produkcji.

Brak MDMA w Wielkiej Brytanii ma całkiem poważne konsekwencje. Zaczęły się mnożyć fałszywki, które są niebezpieczne dla użytkowników

4-CMC, 3-MMC i eutylon mogą wywoływać paranoję i niepokój. – Te związki są potencjalnie bardziej szkodliwe, ale także nie są dobrze znane, dlatego ludzie nie wiedzą, jakie dawki należy przyjmować ani co się dzieje, gdy są przyjmuje się je w połączeniu z innymi substancjami – mówi Oliver Sutcliffe, dyrektor organizacji Mandrake, która zajmuje się redukcją szkód.

Tekst: NS

SURPRISE