Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Watykan chce wiedzieć, jak konto Papieża na Instagramie polubiło zdjęcie skąpo ubranej modelki

„Przynajmniej pójdę do nieba” - tak komentuje sprawę Natalia Garbitto, brazylijska modelka bikini i streamerka na Twitchu. Watykan prowadzi dochodzenie, jak doszło do takiego polubienia.
.get_the_title().

Trudno określić, kiedy dokładnie miało miejsce podwójne kliknięcie na zdjęcie modelki. Zostało to jednak zgłoszone 13 listopada i następnego dnia było już usunięte. COY Co, spółka zarządzająca Garibotto, wykorzystała sytuację i zdjęcie zostało opublikowane ponownie. Firma chwali się, że „otrzymała oficjalne błogosławieństwo Papieża”.

Źródła watykańskie powiedziały Katolickiej Agencji Informacyjnej, że kontami Papieża w mediach społecznościowych zarządza zespół pracowników. Trwa teraz wewnętrzne dochodzenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Natalia Garibotto (@nataagataa)

Rzecznik Watykanu utrzymuje również, że polubienie nie pochodziło ze Stolicy Apostolskiej i zwrócił się do Instagrama po wyjaśnienia.

Papież Franciszek jest niezwykle popularny w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie o nazwie @franciscus ma 7,4 mln obserwujących, ale nie śledzi żadnych kont. Na Twitterze Papieża śledzi 18,8 mln kont. W 2017 roku był najpopularniejszym światowym liderem w mediach społecznościowych. Jednak bardzo rzadko sam komponuje treści, które są tam umieszczane.

Zdjęcie główne: vaticannews.va
Tekst: Marta Zinkiewicz

SURPRISE