Watykan chce wiedzieć, jak konto Papieża na Instagramie polubiło zdjęcie skąpo ubranej modelki

„Przynajmniej pójdę do nieba” - tak komentuje sprawę Natalia Garbitto, brazylijska modelka bikini i streamerka na Twitchu. Watykan prowadzi dochodzenie, jak doszło do takiego polubienia.
.get_the_title().

Trudno określić, kiedy dokładnie miało miejsce podwójne kliknięcie na zdjęcie modelki. Zostało to jednak zgłoszone 13 listopada i następnego dnia było już usunięte. COY Co, spółka zarządzająca Garibotto, wykorzystała sytuację i zdjęcie zostało opublikowane ponownie. Firma chwali się, że „otrzymała oficjalne błogosławieństwo Papieża”.

Źródła watykańskie powiedziały Katolickiej Agencji Informacyjnej, że kontami Papieża w mediach społecznościowych zarządza zespół pracowników. Trwa teraz wewnętrzne dochodzenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Natalia Garibotto (@nataagataa)

Rzecznik Watykanu utrzymuje również, że polubienie nie pochodziło ze Stolicy Apostolskiej i zwrócił się do Instagrama po wyjaśnienia.

Papież Franciszek jest niezwykle popularny w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie o nazwie @franciscus ma 7,4 mln obserwujących, ale nie śledzi żadnych kont. Na Twitterze Papieża śledzi 18,8 mln kont. W 2017 roku był najpopularniejszym światowym liderem w mediach społecznościowych. Jednak bardzo rzadko sam komponuje treści, które są tam umieszczane.

Zdjęcie główne: vaticannews.va
Tekst: Marta Zinkiewicz

SURPRISE