Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wenecja pod wodą, a turyści… jedzą pizzę

Czy tak będzie wyglądać przyszłość, jeśli nie uda się nam pokonać zmian klimatycznych?
.get_the_title().

Wenecja po raz kolejny zmaga się z powodzią. Jednak tym razem jest ona nieporównywalnie większa niż w poprzednich latach – pod wodą znalazło się aż 75 proc. miasta. Historyczne centrum miasta zostało zalane, ale nie odstraszyło to turystów.

Choć plac św. Marka został w poniedziałek zamknięty, a kursowanie tramwajów wodnych zawieszone, w dalszym ciągu nie brakuje chętnych na zwiedzanie tego historycznego miasta.

Właściciele sklepów czy restauracji muszą sobie radzić z tą nietypową sytuacją – część biznesów działa więc jak wcześniej, z tą tylko różnicą, że… trzeba brodzić po kostki w wodzie. Sieć obiega właśnie filmik nakręcony w jednej z weneckich pizzerii, gdzie turyści, nie przejmując się wcale zalaniem lokalu, wcinają ten włoski przysmak. Zresztą zobaczcie sami:

Czym spowodowane są weneckie powodzie? Winę za ten stan rzeczy ponoszą oczywiście zmiany klimatyczne.

Naukowcy biją na alarm i twierdzą, że jeśli nic się w tej sprawie nie zmieni, to za jakiś czas Wenecja w całości znajdzie się pod wodą.

Jak podaje Weather Channel, tegoroczna powódź pochłonęła już 11 ofiar śmiertelnych w całych Włoszech, a strażacy byli wzywani do interwencji ponad 7 tys. razy. Czy tak będzie wyglądać przyszłość, jeśli nie uda się nam pokonać zmian klimatycznych?

SURPRISE